Chilský tenista Alejandro Tabila se po vítězství na Challengeru v Provence přesunul do Říma, šestadvacetiletý hráč ale rozhodně nepočítal s žádným velkým úspěchem. Vždyť ve třetím kole na něj čekal Novak Djokovič. A výsledek? Tabilo už je semifinalistou.
Basketbalisté Ústí nad Labem si poprvé ve své historii zahrají ve finále Kooperativa Národní basketbalové ligy. V rozhodujícím sedmém utkání proti Děčínu se lámal chleba v závěrečné čtvrtině.
Po dvouleté odmlce se turínský Juventus vrátil na italský trůn, tedy alespoň v rámci Coppa Italia. Ve finále poháru znovu zdolal Atalantu Bergamo, které tak unikla první možnost na trofej. Tu druhou bude mít za týden ve finále Evropské ligy.
Soubor Bostonu Celtics potvrdil status jednoho z nejlepších týmů NBA. Po jasném skalpu Clevelandu Cavaliers v poměru 4:1 na zápasy se mu totiž již potřetí v řadě podařilo postoupit ve vyřazovací fázi do semifinále své konference.
Slabší úvod, ale po skvělé třetí třetině poměrně pohodlné vítězství. Česká reprezentace porazila Dány na MS v základní hrací době poprvé od roku 2012 a propracovala se na první pozici ve skupině A.
Manchester City díky dvěma zásahům Erlinga Haalanda zdolal Tottenham na jeho hřišti 2:0 a výrazně nakročil ke čtvrtému titulu v řadě. Mnohem více než výkon se ale po utkání hovoří o dvou hráčích. Rodrigo Bentancur na domácí straně a gólman Ederson na té hostující totiž poměrně těžce nesli svá střídání.
Ruský hokejový útočník Valerij Ničuškin je zřejmě nenapravitelným hříšníkem. Nejlepší střelec probíhajícího play-off NHL porušil pravidla asistenčního programu NHL, a jelikož se nejednalo o první porušení, následuje tvrdý postih. Bez hokeje bude téměř do konce roku 2024.
Osmadvacetiletý ruský tenista Daniil Medveděv neobhájí ani svůj dvacátý titul. Na římském Masters senzačně vypadl v osmifinále s Američanem Tommym Paulem a s turnajem se loučí.
Čeští lezci v čele s globálně uznávaným Adamem Ondrou už se zhruba týden nalézají v čínské Šanghaji. Důvodem je blížící se olympijská kvalifikace, která se rozjede ve čtvrtek boulderingem a o den později bude následovat lezení na obtížnost.
Spartě chybí jediný krůček k titulu! Po domácím triumfu 2:1 nad Baníkem Ostrava potřebují Pražané vyhrát alespoň jednou ze dvou utkání. Za jistých okolností by se ovšem mohli radovat už zítra. Jednou z hlavních tváří dnešního večera byl srbský křídelník Veljko Birmančevič, který se postaral o oba góly. Naděje Baníku na bodový zisk utnula obdržená červená karta.
Fotbalisté Mladé Boleslavi o víkendu vyhráli s Baníkem Ostrava na jeho půdě 0:1, a dnes se mohli výrazně přiblížit jistotě přímého postupu do Evropské Konferenční ligy. Domácí duel se Slováckem ale vůbec nezvládli a situace v tabulce se tak pořádně zamotává.
Dalšími dvěma zápasy pokračovalo hokejové Mistrovství světa v Praze a Ostravě. V severském derby proti sobě nastoupily celky Norska a Dánska, a v souboji postsovětských republik zase změřilo síly Lotyšsko s Kazachstánem.
Němci si pro letošní domácí Euro připravili poněkud netradiční formu nominace. Od minulého týdne postupně odhalují jména vybraných hráčů influenceři a fanoušci na sociálních sítích. Kompletní soupisku, která může obsahovat až 26 hráčů, odhalí trenér Julian Nagelsmann ve čtvrtek ve 13 hod. v Berlíně.
Gira d'Italia má za sebou už desátou etapu. Tentokrát mohli diváci sledovat náročné a dlouhé stoupání k cíli. Jako první nakonec protnul cílovou pásku třiadvacetiletý francouzský cyklista Valentin Paret-Peintre. Po volném pondělku se představil také Slovinec Tadej Pogačar a i po dnešním závodu udržel s přehledem růžový trikot. Do cíle dorazil spolu s českým reprezentantem Janem Hirtem ve skupince favoritů.
Česká házenkářská reprezentace už má pár dní jistotu, že se jí bude týkat nadcházející mistrovství světa, které proběhne mezi 14. lednem a 2. únorem příštího roku v Dánsku, Norsku a Chorvatsku. Pro mužstvo jde o osmou účast na prestižní akci, s tím, že na loňském posledním šampionátu v Polsku a ve Švédsku chyběli.