čtvrtek, 13. 06. 2024

Cyklistika

Organizátoři Tour de France věří, že by závod v roce 2028 mohl odstartovat v Praze

Tour de France na území naší republiky? Tento plán začíná podle organizátorů nabývat reálnějších obrysů. Do Prahy by mohla zavítat již v roce 2028, kde by se uskutečnil tzv. Grand Départ, což je začátek nejslavnějšího etapového závodu světa. Záměr oznámil jeden z organizátorů Přemysl Novák.

Osmnáctou etapou Giro d'Italia vyhrál Merlier, Pogačar drží průběžné vedení

Belgický cyklista Tim Merlier zvládl nejlépe závěrečný sprint 18. etapy Gira d'Italia. Ve 107. ročníku tohoto závodu si tak připsal svůj druhý etapový triumf.

Ovládnout v jednom roce Giro, Tour i Vueltu? Contador tvrdí, že první v historii by se to mohlo povést Pogačarovi

Právě probíhajícímu Giru d'Italia jednoznačně vládne pětadvacetiletý Slovinec Tadej Pogačar ze stáje UAE Emirates, jenž má po jedenácti etapách náskok dvou minut a čtyřiceti vteřin na o tři roky staršího Kolumbijce Daniela Felippeho Martineze.

Vítězem desáté etapy Gira se stal mladý Francouz, Pogačar s přehledem udržel růžový trikot

Gira d'Italia má za sebou už desátou etapu. Tentokrát mohli diváci sledovat náročné a dlouhé stoupání k cíli. Jako první nakonec protnul cílovou pásku třiadvacetiletý francouzský cyklista Valentin Paret-Peintre. Po volném pondělku se představil také Slovinec Tadej Pogačar a i po dnešním závodu udržel s přehledem růžový trikot. Do cíle dorazil spolu s českým reprezentantem Janem Hirtem ve skupince favoritů.

Jonas Vingegaard se vrátil na kolo, jen měsíc po těžkém zranění

Zlomenina žeber, klíční osti, pneumotorax a pohmoždění plic. Jonas Vingegaard je ale nezlomný a po necelém měsíci se vrátil zpět na kolo. Je tak téměř jisté, že na Tour de France bude obhájce vítězství připraven.