sobota, 13. 07. 2024

Volejbal

Letní změny v Jihostroji? Kádr domácího šampiona opustilo 6 borců. Náhrady už jsou známé...

Nejúspěšnější český volejbalový klub novodobé éry? Jihostroj České Budějovice, jehož sbírka čítá od roku 2000 hned jedenáct mistrovských titulů a osm domácích pohárů.

Mnoha stříbry ověnčené Mlejnkové se splní sen. Kapitánka volejbalové reprezentace se v italské lize potká se starým známým

Kapitánka české volejbalové reprezentace Michaela Mlejnková se ze zahraničí nevrátí ani po devíti letech. Svou desátou sezonu venku už však známá smečařka nezačne na řecké půdě, ale poprvé v kariéře si zahraje italskou Serii A1, kde se jí nově ujme tamní celek Volley Bergamo 1991.

OH Paříž 2024: Tradiční místo oslav Champ-de-Mars se promění v zázemí pro plážový volejbal

Kdo by neznal park Champ-de-Mars v centru Paříže. Je to místo, kam Francouzi chodí slavit každou významnou událost, nejen tu sportovní. 

S odstupem času určitě budeme pyšné na to, co jsme dokázaly, říká po stříbru kapitánka volejbalistek Mlejnková

149 minut a pět mimořádně napínavých setů. Přesně to nabídlo v porubské aréně před 1700 přítomnými fanoušky letošní vyvrcholení Zlaté evropské ligy žen mezi českými a švédskými volejbalistkami. Domácí hráčky v čele s Michaelou Mlejnkovou či Helenou Havelkovou si tak na krk pověsily "pouze" stříbrné medaile.

Česky své tažení ke zlatu nedotáhly. Ve finále podlehly Švédkám

Volejbalistky České republiky mají za sebou finalový duel Evropské ligy, třetího triumfu v této soutěži se však nedočkaly. V Ostravě byla nad jejich síly reprezentace Švédska, kterou ke zlatu dovedla především hvězdná univerzálka Isabelle Haaková. 

Volejbalový magnet na triumfy Havelková chce hrát minimálně do roku 2026: Jsem mile překvapená, nabídek mám hodně

Jedna z nejlepších českých volejbalistek posledních dvou dekád Helena Havelková (35) už v minulosti oslavila tituly v ruské, polské i italské nejvyšší soutěži, s tím, že letos se radovala také v Portoriku, kde pomohla k triumfu tamnímu celku Cangrejeras San Juan.

Jediné dámské želízko v ohni dohrálo už v osmifinále, Hermannová se Štochlovou nestačily na Brazilky

Divokou kartu proměnily v postup do osmifinále, tam ale narazily na brazilské duo Ana Patrícia - Duda a s domácím turnajem Pro Tour Elite se tak loučí. Barbora Hermannova a Marie Sára Štochlová prohrály ve dvou setech.

Změny v českobudějovickém Jihostroji. Nadějné české jádro doplní hned několik cizinců

České Budějovice budou mít v příštím ročníku dalšího jihoamerického nahrávače Gaspar Bitara. Klub nově povede znovu český trenér, a ve svém sledu má i několik talentovaných univerzálů. Jihostroj má kompletní kádr pro novou sezonu, tentokrát v něm figuruje téměř polovina cizinců.