sobota, 13. 07. 2024

Atletika

Může být v ohrožení více než 70 let starý zlatý hattrick Zátopka? Nizozemka Hassan má velmi smělé plány

Zlatý hattrick Emila Zátopka z olympijských her v Helsinkách v roce 1952 je dodnes výjimečný. To, aby někdo triumfoval v závodech na 5000 metrů, 10000 metrů i na maratonu, už se od té doby nikomu nepodařilo.

Koulař Staněk předvedl letošní nejlepší výkon pod širým nebem. Kolik ztrácí na světovou špičku?

Halový mistr Evropy z roku 2021 ve vrhu koulí Tomáš Staněk má za sebou první start od finále evropského šampionátu v Římě. 

Mahučichová pokořila jeden z nejstarších světových rekordů v atletice!

Dvaadvacetiletá Ukrajinka Jaroslava Mahučichová se zapsala do historie! Po sedmatřiceti letech pokořila jeden z nejstarších světových rekordů v atletických tabulkách.

Patnáct mužů a 13 žen. Česká atletická nominace pro srpnové olympijské hry pod Eiffelovkou už je známá...

Pokud jde o královnu sportů, česká nominace na Letní olympijské hry v Paříži už je schválena a pod pěti kruhy bude v období od 1. do 11. srpna zápolit celkem osmadvacet atletů a atletek.

Má Vadlejch na olympijské zlato? Evropský triumf ho neuvede pod tlak, soupeři moc dobře ví, že v něm mají velice těžkého protivníka, míní Veselý

Dlouhá oštěpařská kariéra Vítězslava Veselého už je u konce. Během ní se mu podařilo dosáhnout na dva olympijské bronzy, titul mistra světa i Evropy a šest triumfů na mistrovství ČR.

Překážkář Müller vymazal 22 let starý domácí rekord Mužíka a účast pod pěti kruhy v Paříži ho nemine: Trošku si odpočinu a naladím to

V rámci vyvrcholení atletického mistrovství České republiky mužů a žen ve Zlíně bylo k vidění i několik rekordů šampionátu. Autorem jednoho z nich byl sedmadvacetiletý překážkář Vít Müller.

Mladá koulařská naděje Brzyszkowská si v Opavě posunula osobní rekord o 33 centimetrů

Což takhle dát si něco ze světa královny sportu, čili atletiky? V jedné z vrhačských disciplín totiž v tomto týdnu zazářila domácí nadějná koulařka Katrin Brzyszkowská.

Železný by Evropu i olympiádu házet nemohl, byl by rozbitý a nedal se dohromady. Ale Vadlejch je jiný, tvrdí legenda

Jan Železný, současný trenér zlatého medailisty z mistrovství Evropy v Římě Jakuba Vadlejcha, dokázal ve své době triumfovat na třech olympijských hrách (Barcelona, Atlanta, Sydney) i stejném počtu světových šampionátů (Stuttgart, Göteborg, Edmonton), ovšem kontinentální akci nikdy neovládl. 

Radost na závěr! Vadlejch posledním hodem vybojoval na evropském šampionátu zlato

Česká republika bez medaile z evropského šampionátu v Itálii neodjede. Oštěpař Jakub Vadlejch potvrdil roli favorita a posledním hodem ve finále si došel pro zlatou medaili. 

Češi na atletickém mistrovství Evropy znovu pod stupni vítězů. Štefela i Ogrodníková skončili pátí

Česká atletická výprava se na evropském šampionátu nedočkala medaile ani v dalších dvou disciplínách. Ani letošní sezonní maximum nestačilo oštěpařce Nikole Ogrodníkové na pódiové umístění a skončila pátá. Stejné výsledku pak dosáhl také výškař Jan Štefela. Českým maximem tak nadále zůstává čtvrté místo, které naši zástupci obsadili už ve třech případech.

Další čtvrté místo pro českou výpravu. Medaile se nedočkala ani Jíchová

Česká výprava na svoji první medaili z atletického mistrovství Evropy v Římě stále čeká. Vybojovat jí nedokázala ani Nikoleta Jíchová v běhu na 400 metrů překážek. České atletce stačil čas 54,91 sekundy na 4. místo.

Manuel čtvrté místo z Evropy nakoplo: Extrémně mě to namotivovalo k tomu, abych se s chutí pustila do dalších tréninků a zlepšovala se

Čtvrtý večer na právě probíhajícím atletickém mistrovství Evropy v Římě přinesl doposud nejlepší umístění české výpravy, o což se postarala nejen tyčkařka Amálie Švábíková, ale také čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel.

Doufal jsem v mnohem lepší čas, přiznal po osobním rekordu a postupu do finále běhu na 200 metrů věčně nespokojený Němejc

Finále v běhu na 200 metrů se na právě probíhajícím evropském šampionátu v Římě nebude týkat českého rekordmana Ondřeje Macíka, který byl sice nasazen přímo do semifinále a rozběh se ho netýkal, nicméně časem 20.89 příliš neoslnil a v konečném pořadí mu to stačilo jen na konečné devatenácté místo.

Jacobs obhájil evropský titul, Staňkovi na medaili scházelo osm centimetrů

Italský sprinter Marcell Jacobs obhájil evropské zlato na trati 100 metrů a ideálně se naladil na obhajobu olympijského zlata. V závěru závodu si ale poranil sval a pravděpodobně jej čeká série vyšetření. 

Tyčku na memoriálu Josefa Odložila ovládl Ščerba a to v osobním rekordu: Dostat se na olympiádu v Paříži by byl splněný sen

Další ročník tradičního Memoriálu Josefa Odložila na dejvické Julisce už je pouhou minulostí. Čeští atleti se radovali z výher hned ve čtyřech disciplínách včetně tyčkaře Matěje Ščerby.