Atletika na Sportwin.cz – aktuální zpravodajství z domácích i světových mítinků: desetiboj, skok o tyči, Diamond League, mistrovství ČR. Sleduj reporty, rekordy (Kopecký, Duplantis), české hvězdy (Švábíková, Staněk).
Král tyčkařského světa Armand "Mondo" Duplantis se vrací do Ostravy. A nebude sám. Na letošní Zlaté tretře (24. června 2025) se ve Vítkovicích představí i oštěpařská superstar Neeraj Chopra nebo norský běžecký stroj Jakob Ingebrigtsen
Z antukových kurtů na pražský asfalt? Barbora Strýcová si v neděli dopoledne na vlastní kůži prožila, co to znamená uběhnout 42 kilometrů. A zvládla to ve stylu, který by jí mohla závidět nejedna profesionální běžkyně. Čas 3:18:38 je na maratonskou premiéru úžasný. Ale podle ní samotné to byla dřina jako hrom.
Česká překážkářka Nikoleta Jíchová se konečně dočkala. Po podzimním ukončení spolupráce s koučem Jindřichem Šimánkem už má o své nové trenérce jasno. V její další kariéře jí nepovede nikdo jiný než česká legenda tohoto sportu Zuzana Hejnová.
V čínském Xiamenu proběhl šestnáctý ročník Diamantové ligy a hned úvodní mítink přinesl velké momenty. Jeden z nich obstaral norský překážkářský fenomén Karsten Warholm.
Martina Navrátilová, bývalá tenisová ikona a dnes neúnavná komentátorka dění ve sportu, opět nahlas kritizuje účast transgender sportovců v ženských soutěžích. Tentokrát se její hněv obrátil směrem k bostonskému maratonu, kde v ženské kategorii startovala běžkyně Riya Youngová – osoba, která se narodila jako muž. Čas 4:14:46 v kategorii žen 55–60 let podle Navrátilové zcela degraduje férovost závodu.
Australský sprinter Gout Gout má teprve sedmnáct let, ale světové dráhy už ví, že se blíží něco výjimečného. Po famózních časech pod 10 a 20 sekund otevřeně mluví o tom, že chce stát před šampionem Noahem Lylesem.
V kalifornské Ramoně bylo o víkendu horko nejen kvůli slunci, ale hlavně díky výjimečným výkonům v disku.
Zima sice patřila ledu a sněhu (alespoň ve vybraných lokalitách), ale na atletických oválech pod střechou to hořelo. A když se prach usadil, zůstala dvě jména, která zářila nejjasněji.
Halová sezona atletům na několik nadcházejících měsíců končí, a tak nastává čas rekapitulování a příprav na přesun do venkovního prostředí. S předvedenými výkony může být spokojený vícebojař Vilém Stránský, jenž se ale rozhodně nechce skvělými výsledky uspokojit a usnout na vavřínech.
Usain Bolt. Jméno, které se stalo synonymem rychlosti. Tři světové rekordy, které se zdály nedotknutelné. Jenže možná ne na dlouho. Na scénu totiž přichází technologie, která může sprint dostat do úplně jiné dimenze.
Vilém Stráský se rozhodl pro zásadní změnu ve své atletické kariéře. Po úspěšných letech pod vedením Romana Šebrleho opouští jeho tréninkovou skupinu a nově se bude připravovat pod Josefem Karasem.
Když se v pátek 21. března otevřou brány halového mistrovství světa v čínském Nanjingu, půjde o premiéru ve velkém stylu. Dotyčná asijská země sice měla hostit světovou halu už v roce 2020, pandemie ale napsala jiný scénář.
Česká atletická reprezentace zná svou sestavu pro halové mistrovství světa v čínském Nankingu, které proběhne od 21. do 23. března 2025. Nominace zahrnuje jedenáct jmen, včetně medailových nadějí a ostřílených závodníků.
Český koulařský matador Tomáš Staněk znovu ukázal, že na Starém kontinentu patří mezi elitu. Z halového mistrovství Evropy v Apeldoornu si veze bronz a prodlužuje svou cennou medailovou sérii.
Zlaté tretry, bleskový start a jméno, které v atletice znamená nadlidskou rychlost. Usain Bolt přesto na jeden závod vzpomíná s trpkou pachutí. Nikdy se nedočkal odvety proti sprinterovi, který ho před lety porazil.