čtvrtek, 13. 06. 2024

Bojové sporty

Trilogie by byla ještě zajímavější než první zápas, šel bych do toho na víc procent než do dvojky, přiznává Végh

Organizace Oktagon MMA má za sebou největší akci své historie, která proběhla v Edenu a vrcholila odvetou století mezi Attilou Véghem a Karlosem Vémolou. Zatímco v závěru roku 2019 triumfoval v o2 aréně slovenský bojovník, o čtyři a půl roku později se radoval z vítězství český bijec a protože to nyní mají na zápasy 1:1, ve vzduchu už začíná i přes Vémolovo oficiální ukončení kariéry viset trilogie...

Brzy půjdeme do TOP 15, navnadil fanoušky po svém šestém triumfu v UFC Klein

Nejlepší slovenský MMA zápasník současnosti? Dle mnohých je jím Ľudovít "Mr. Highlight" Klein (29), který si o víkendu připsal v UFC výhru s pořadovým číslem 6 a byť o ní museli rozhodnout bodoví rozhodčí, triumf to byl velmi přesvědčivý.

Muradov se vrací do Oktagonu, Novotný jeho návrat oznámil při včerejším galavečeru v Edenu

Včerejší OKTAGON 58 se nesl ve znamení skvělých soubojů i velké show. Došlo ale také na jeden návrat. Spolumajitel organizace Ondřej Novotný totiž zpět mezi československou elitu uvítal Macha Muradova.

Vémola uškrtil Végha a ukončil kariéru. Nebo ne?

Karlos Vémola zvládl Odvetu století a v Edenu ve druhém kole uškrtil Attilu Végha. Obhájil tak titul v polotěžké váze a následně ukončil kariérou. I když s koncem Terminátora to tak horké být nemusí. 

Oktagon vážení: Odveta Vémoly s Véghem dostala oficiálně zelenou, dva hříšníci potřebovali druhý pokus

Karlos Vémola i Attila Végh splnili limit polotěžké váhy 93 kilogramů a jejich zápas tak dostal oficiální razítko. Jediným hříšníky z pátečního vážení byli Akonne Wanliss a Marek Mazúch, kteří dostali dvě hodiny navíc, aby to napravili.

Odveta století ťuká na dveře. Végh mi vše vzal a já to teď chci zpět, hlásí Vémola

Největší zápas tuzemského MMA nám klepe na dveře. Zápasníci si právě plní své hmotnostní povinnosti, po nichž akorát naberou síly a hned v sobotu zamíří do svatochrámku pražské Slavie, kde dojde k válce.

Čekám na něj jak vegetarián na čočku. Co nosí na sobě, tím já utírám stoly, vzkázal Mohamed Ali Rytmusovi

Jmenuje se Jakub Mohamed Ali a po tátovi zdědil horkou krev. Při zmínce o Rytmusovi se v něm vaří natolik, že je odhodlán se s ním pobít v ringu. 

Poslední souboj Petráška před odchodem do střední váhy? "Meloun" změnil tréninky a v Edenu chce všem pochybovačům ukázat posun

Věčně usměvavý oblíbenec českých fanoušků Miloš Petrášek (12-7) se v sobotu vrací po 602 dnech přestávky opět do klece. Na největším tuzemském turnaji v historii vyzve Poláka Kamila Wojciechowského (8-2).

Tápající Boráros? Spolumajitel Oktagonu si nedokáže představit, co by ho přivedlo zpět do organizace

Když ovládl Gábor Boráros před osmi lety první sérii Oktagon výzvy, slovenská MMA scéna mu ležela u nohou a nynější trenér Attily Végha Ilja Škondrič mu dokonce predikoval uchycení se v UFC.

Machačev uškrtil Poiriera a chce druhý titul. Američan naopak nevyloučil konec

Galavečer UFC v New Jersey opanoval ruský zápasník Islam Machačev, který obhájil titul v lehké váze, když v pátém kole na D´Arce Choke uškrtil Dustina Poiriera. 

Rána pro fanoušky! Mike Tyson nemůže kvůli zdravotním problémům do zápasu s Paulem

Naprosté fyzické vyčerpání a náhlý zdravotní kolaps si vybraly svoji daň. Mike Tyson na radu lékařů přerušil přípravu a do zápasu s Jakem Paulem 20. července nezasáhne.

Eden přišel o (druhý) největší tahák a lidé nadávají. Peňáz vysvětlil, co stálo za jeho odstoupením

Měla to být nejlepší bitva večera. Oči všech sportovních fandů na ni upínaly svou pozornost. Nakonec z toho ale nic nebude. Důvodů je vícero a každý má svou pravdu. Pojďme si však nyní poslechnout tu Peňázovu.

Bývalý zápasník Oktagonu si vyšlápne na slovenského démona kontroverzí. Už tě nenechám špinit tuhle scénu! varuje ho

Patrik Jevický se měl 14. června původně v MMA zápase střetnout s Hoškem, který však dle vyjádření organizace nemůže nastoupit. A tak přišla náhrada, která je zejména pro to slovenské publikum velice atraktivní, ale také velice kontroverzní.

Váží přes 200 kilo, ale věřil by si i na Vémolu. Pokud dostanu milion, jdeme do toho, hlásí obří zápasník

Pokud si odmyslíte váhové kategorie a vrátíte se zpátky do začátků UFC, pak bychom se mohli dočkat souboje, který navrhuje dvousetkilový zápasník z produkce RedFace Jan Kotlár. V jeho hledáčku se objevil Oktagon šampion Karlos „Terminátor“ Vémola.  

Kam se hrabe nějaký Emelianenko, v UFC by si ani neškrtl, je přesvědčený Dana White

Co Fedor Emelianenko pověsil své rukavice definitivně na hřebík, byl fanoušky označen za nejlepší těžkou váhu celé historie MMA. To je nicméně ale věc, nad kterou se musel hluboce pozastavit prezident UFC Dana White.