- Petr Zajíc ,
- 31. 10. 2025
Zatímco Charles Leclerc v Mexiku oslavoval druhé místo, v zákulisí se množí hlasy, že jeho dny v roli týmové jedničky jsou sečteny. Expert stanice Sky Sports tvrdí, že od příchodu Lewise Hamiltona není monacký pilot zrovna „šťastný“.
Ačkoli Charles Leclerc v Mexiku vyrovnal své sezonní maximum a dojel si pro druhé místo, jeho víkend nebyl bez kontroverze. Zatímco jeho nový týmový kolega Lewis Hamilton byl penalizován, Leclerc se trestu za zkrácení tratě v první zatáčce vyhnul... což mu v konečném důsledku pomohlo.
Sám v cíli přiznal, že mu k udržení pozice před dotírajícím Maxem Verstappenem pomohla vyšší moc. „Měli jsme i trochu štěstí, když v závěrečných kolech vyjel virtuální safety car,“ přiznal. „Max se rychle blížil a bylo by těžší ho udržet za sebou, když pneumatiky ztrácely přilnavost.“
Navzdory pódiu však zůstává celá sezona pro Ferrari zklamáním. A podle expertů to začíná doléhat na psychiku jejich hvězdy.
Reportér stanice Sky Sports Simon Lazenby v pozávodním vysílání poodhalil atmosféru v Maranellu. Naznačil, že Leclercova pozice je po příchodu sedminásobného šampiona Lewise Hamiltona otřesena.
„Z toho, co slyšíme ze zákulisí, víme, že Charles není zrovna šťastný,“ pravil Lazenby. „Je v týmu sedmým rokem. Byl zvyklý být lídrem, teď jím není, a to ho štve.“
„Přišel Lewis... a zdá se, že mezi nimi panuje velký respekt, ale vše je nyní zaměřeno na rok 2026,“ dodal Lazenby.
Analytička Bernie Collinsová s tímto pohledem souhlasila. „Chápu tu frustraci Charlese Leclerca,“ poznamenala. „Všichni víme, že je to opravdu, opravdu dobrý jezdec, ale prostě neměl k dispozici takový McLaren, jaký vidíme letos.“
Podle ní Ferrari jako celek selhává. „Neměl auto, se kterým by... i kdyby měl vedle sebe toho nejlepšího kolegu... mohli oba bojovat o titul. Pro tým postavení Ferrari a s penězi, které do F1 vkládají, by měli předvádět lepší výkony,“ nešetřila kritikou.
Sám Leclerc se však po závodě soustředil na pozitiva. „Byl to velmi pozitivní víkend,“ uvedl v tiskové zprávě týmu. „Jsem pyšný na práci, kterou náš tým odvedl.“
Třebaže se veškerá pozornost upírá na přípravy pro rok 2026, Leclerc má v rukou silný argument pro to, kdo by měl být lídrem stáje. V letošním šampionátu má totiž nad svým hvězdným kolegou Hamiltonem náskok 64 bodů.