pátek, 03. 10. 2025
Verstappen před klíčovou Velkou cenou Singapuru: Musíme se zlepšit v jedné oblasti

Verstappen před klíčovou Velkou cenou Singapuru: Musíme se zlepšit v jedné oblasti

Je to jediný okruh v kalendáři, na němž dosud nikdy nezvítězil, a právě zde se bude lámat chleba v jeho honbě za titulem. Max Verstappen před klíčovou Velkou cenou Singapuru připomíná, v čem se musí jeho tým Red Bull zlepšit, aby mohl pomýšlet na úspěch.


  • autor: Petr Zajíc
  • , vydáno: 03. 10. 2025
  • , zdroj fotky: Oracle Red Bull Racing

Šampion v oslnivé formě

Úřadující mistr světa se po dvou dominantních vítězstvích v Monze a Baku vrátil do hry o titul. Jeho forma je vskutku oslnivá; zatímco jeho soupeři odpočívali, on si o volném víkendu odskočil vyhrát závod vozů GT3 na Nürburgringu. Jeho touha po závodění je neukojitelná.

Navzdory této formě však ví, že Singapur bude představovat zcela jinou a mnohem náročnější výzvu než rychlé okruhy v Itálii a Ázerbájdžánu.

Prokletí jménem Singapur

Městský okruh Marina Bay je pro Verstappena takřka prokletým místem. Je to jediná trať v současném kalendáři, kde dosud nikdy nedokázal zvítězit. Její charakter vyžadující maximální přítlak v minulosti vozu Red Bull příliš nesvědčil a tým se zde opakovaně trápil.

Recept starý jeden rok

Co přesně je potřeba zlepšit, naznačil sám Verstappen již po loňském závodě, v němž dojel na druhém místě. Jeho slova z tiskové konference zůstávají klíčová i pro letošní rok.

„Myslím, že první část závodu pro nás byla poněkud obtížná, jelikož jsme se potýkali se značnou degradací pneumatik,“ pravil tehdy. Právě nadměrné opotřebení gum je Achillovou patou Red Bullu na tomto typu tratí. „S druhým místem samozřejmě nejsme spokojeni. Nyní se musíme pokusit o stále větší a větší zlepšení,“ zněl jeho vzkaz pro inženýry.

Test pravdy pro mistrovské ambice

Experti jako Jolyon Palmer se shodují, že právě Singapur bude pro Verstappenovy mistrovské ambice testem pravdy. Pokud dokáže zvítězit i zde, jeho útok na pátý titul v řadě bude brán smrtelně vážně. V opačném případě se jeho naděje mohou rozplynout stejně rychle, jako se objevily.

Nizozemec ztrácí na lídra šampionátu Oscara Piastriho 69 bodů. Jakákoli další ztráta by již byla téměř jistě fatální.

Tohle je jeho nejosobnější zpověď. Marquez po zisku titulu odhalil, kdo byl jeho největší nepřítel

další zajímavé články