Růžička se do reprezentace vrátil gólem, Češi ale na Švédy nestačili

• autor: pavel
  • , vydáno: 08. 02. 2024

Martin Růžička se do hokejové reprezentace vrátil brankou, Česko ale v úvodním utkání Švédských her podlehlo domácím po jednoznačném průběhu 1:4. Po přihrávce Jakuba Rychlovského otevřel skóre úvodního utkání Švédských her Martin Růžička. Dlouho to také vypadalo na to, že česká reprezentace první třetinu zvládne a povede. V rozmezí sedmdesáti vteřin ale dvakrát inkasovala a ze závěrečného šoku se již nevzpamatovala. Po bezbrankové druhé třetině domácí v závěrečné dvacetiminutovce vsítili další dvě branky a po zásluze zvítězili 1:4. "Na nic se nevymlouváme, ve druhé třetině nás prakticky celých dvacet minut přehrávali. A nám to vzalo síly," hodnotil po skončení utkání bek Michal Kempný. Česká reprezentace vystřelila za celý zápas jen třináctkrát a do sobotního klání ss Finskem tak má na čem pracovat.