pondělí, 29. 04. 2024
Problém pro Caps v boji o play-off. Wilson obdržel další vysoký trest

Hokejistům Washingtonu Capitals v závěru základní části nepomůže útočník Tom Wilson. Kanadský forvard obdržel za vysokou hůl z utkání proti Torontu Maple Leafs trest na šest zápasů.

• , vydáno: 24. 03. 2024
  • , téma: Hokej
  • , zdroj fotky: Washington Capitals

Ve třetí třetině středečního klání proti Torontu Maple Leafs atakoval Tom Wilson vysokou holí Noaha Gregora. Vyloučen byl na 2+2 minuty a v samotném závěru přesilovou hru zužitkoval John Tavares.

Ten upravil na konečných 3:7 z pohledu Caps a Washington po třech výhrách našli přemožitele. Wilson poté kromě vyloučení nevyvázl bez vysokého trestu.

Jelikož je v NHL brán už za poměrně "slušného" recividistu, vedení soutěže mu zakázalo start v následujících šesti duelech. Pro Washington se rozhodně jedná o velkou ztrátu, neboť v posledních třinácti zápasech nasbíral 11 bodů a jeho fyzická hra se ryla soupeřům pod kůži.

I přes tento trest ale Capitals zvládli víkend výborně. Po vítězství nad Carolinou poměrem 7:6 po nájezdech zvítězili i v dalším domácím klání, tentokrát proti Winnipegu.