čtvrtek, 11. 09. 2025
Hýčkaný Kaprizov měl říct ne 128 milionům dolarů. Odmítnutí nejdražší smlouvy historii NHL ale podle vedení Wild není realita

Hýčkaný Kaprizov měl říct ne 128 milionům dolarů. Odmítnutí nejdražší smlouvy historii NHL ale podle vedení Wild není realita

V zámořské NHL se tentokráte dostal do středu pozornosti Kirill Kaprizov z Minnesoty Wild. Podle zpráv, které přinesl novinář Frank Seravalli z portálu Daily Faceoff, měl ruský útočník odmítnout návrh bezprecedentního kontraktu v podobě osmileté smlouvy v hodnotě 128 milionů dolarů.


  • autor: Jan Matas
  • , vydáno: 11. 09. 2025
  • , zdroj fotky: Minnesota Wild

Crosby dráždí fanoušky: Konec v Pittsburghu? Odpověď vás překvapí!

Ta by mu zajistila průměrný roční plat 16 milionů, což by znamenalo přepis rekordních tabulek celé soutěže.

Kaprizov má však stále platný kontrakt, jenž vyprší po příští sezoně. Pokud by se do té doby nedomluvil na pokračování, mohl by se stát neomezeně volným hráčem.

Majitel Wild Craig Leipold přitom nedávno prohlásil, že dohoda je na spadnutí a dokonce tipoval, že právě tato smlouva bude největší v historii NHL.

V kontextu celé ligy by šlo o velký přelom. V současnosti pobírá nejvyšší průměrný roční plat Leon Draisaitl z Edmontonu (14 milionů dolarů). Už teď se také spekuluje, že prodloužení smlouvy Connora McDavida může posunout hranice ještě výš.

Kaprizov v kostce: 
  • Narozen: 26. dubna 1997, Novokuzněck (Rusko)
  • Pozice: levé křídlo
Evropská kariéra:
  • Metallurg Novokuzněck (KHL) – debut v sezoně 2013/14, v 16 letech
  • Salavat Julajev Ufa (KHL) – 2016–2017, první výraznější sezona mezi elitou
  • CSKA Moskva (KHL) – 2017–2020, tři sezony, patřil k nejlepším hráčům ligy
    • vítěz Gagarinova poháru (2019)
    • nejproduktivnější hráč play-off KHL (2019)
NHL – Minnesota Wild:
  • debut v sezoně 2020/21
  • Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL (2021)
  • k srpnu 2025 bilance: 319 zápasů – 386 bodů (186 gólů + 200 asistencí)
Reprezentace Ruska:
  • Olympiáda 2018 (Pchjongčchang) – zlatá medaile, rozhodující gól ve finále proti Německu (4:3 v prodloužení)
  • Mistrovství světa juniorů 2017 – bronz, člen All-Star týmu turnaje

Od chvíle, kdy Kaprizov v sezoně 2020/21 vstoupil do NHL, se zařadil mezi absolutní špičku. Premiérový ročník ozdobil ziskem Calder Trophy pro nejlepšího nováčka, od té doby stabilně potvrzuje status elitního hráče.

Ve 319 utkáních stihl nasbírat 386 bodů. Loni se dokonce mluvilo o jeho kandidatuře na Hart Trophy, zranění však jeho sezónu předčasně zbrzdilo.

Přesto zvládl ve jednačtyřiceti duelech 56 bodů a stal se třetím nejproduktivnějším hráčem Wild. S ročním příjmem 9 milionů dolarů je aktuálně nejlépe placeným mužem minnesotského kádru.

Zprávy o odmítnutí rekordní nabídky ale okamžitě popřel generální manažer klubu Bill Guerin. „Nemám ponětí, odkud to pochází. Vím jen, že to není od nás ani od jeho agenta,“ řekl v podcastu 10 000 Takes.

Guerin zároveň zdůraznil, že vztahy mezi Kaprizovem a klubem jsou bezproblémové: „Jsme s Kirillem na stejné vlně. Podobné spekulace nás od dohody neodradí. Moje role je chránit hráče, proto se k tomu už nebudeme vracet a jdeme dál," uzavřel funkcionář.

další zajímavé články