středa, 23. 10. 2024
Je vzácné vidět někoho hrát tak, jak hrál ve druhém poločase Vinícius. Je výjimečný, prohlásil Ancelotti k výkonu brazilského křídelníka

Zajímavou podívanou nabídl v úterý večer šlágr 3. kola Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Borussií Dortmund. Ačkoliv se zdálo, že Madrid znovu zaváhá, ve druhém poločase se blýskl Vinicius jr. a Real zápas otočil. Chválou na Brazilcovu adresu tak trenér Ancelotti po utkání nešetřil.

• autor: Jiří Zubík
  • , vydáno: 23. 10. 2024
  • , zdroj fotky: Real Madrid CF

Zápas mezi Realem Madrid a Borussií Dortmund v Lize mistrů dlouho vypadal z pohledu Bílého baletu na neúspěšnou reprízu posledního finále. Borussia vedla o dva góly, avšak Real Madrid nakonec na domácí půdě dokázal skóre otočit a zvítězit 5:2. Velkou měrou k tomu přispěl brazilský útočník Vinícius Júnior, který během druhého poločasu vstřelil hattrick. Jeho výkon nadchl nejen fanoušky, ale i trenéra Carla Ancelottiho, který po zápase nešetřil chválou. „Je výjimečný. Vyhraje Zlatý míč,“ prohlásil italský kouč. Ancelottiho nadšení nad výkonem čtyřiadvacetiletého Brazilce bylo znatelné. „Je vzácné vidět někoho hrát tak, jak hrál ve druhém poločase Vinícius. A ne kvůli třem gólům, ale kvůli jeho charakteru. Je výjimečný," řekl Ancelotti na pozápasové tiskové konferenci.

Vinicius má podle Ancelottiho potenciál vyhrát Zlatý míč

Italský kouč rovněž zdůraznil, že Vinícius má potenciál vyhrát Zlatý míč, a to nejen díky výkonu v tomto zápase, ale hlavně za celkové výkony z minulého roku. „Tyhle tři góly už se budou počítat pro příští rok, to je jisté. Je to hráč, na kterého se píská, protože dokáže udělat rozdíl,“ dodal. I přesto, že Real Madrid prohrával o dva góly, v kabině během poločasové přestávky nevznikla panika. Ancelotti zdůraznil, že jeho tým je zkušený a ví, co dělat v takových situacích. „Prožívali jsme to v klidu, v pohodě. Změnili jsme systém a začali hrát intenzivněji,“ uvedl. Hlavní důraz byl kladen na detaily, jako jsou přesné přihrávky a vyhrávání soubojů, což mělo zásadní vliv na průběh hry. „V prvním poločase jsme byli bázliví, nebyli jsme intenzivní na míči. Ve druhém poločase jsme si vedli lépe, měli jsme větší kvalitu, větší tlak. Byl to nejlepší druhý poločas v sezoně,“ pochvaloval si renomovaný trenér.

Zároveň však Ancelotti varoval, že je třeba se poučit a nepřipustit podobný vývoj znovu. „Cílem je začít hrát a nečekat, až nám dají dva góly. Nemyslím si, že můžeme hrát 90 minut s takovou intenzitou jako ve druhém poločase, ale můžeme být vyrovnanější," uzavřel Ancelotti. Real Madrid po třech zápasech v novém formátu Ligy mistrů získal šest bodů.

Sparta má rozhodně šanci uhrát aspoň bod, prohlásil bývalý útočník Pražanů Bony Wilfried před střetem dvou jeho bývalých zaměstnavatelů