čtvrtek, 19. 09. 2024
Krejčí se stále nevymanil z pozice náhradníka a pořád je jen na 9 odehraných minutách. Další šance? Park princů!

Exkapitán Sparty Ladislav "LK37" Krejčí momentálně prožívá něco, co ve své dosavadní kariéře příliš nezažil.

• autor: Jan Matas
  • , vydáno: 16. 09. 2024
  • , zdroj fotky: FC Girona

Po letním přestupu do španělské Girony, jíž se upsal až do léta 2029, se stal z pětadvacetiletého českého reprezentanta náhradník.

Když loni přišel na Estadi Municipal de Montlivi pro 14,5 tisíce diváků velezkušený Nizozemec Daley Blind, okamžitě zapadl do základní sestavy.

Bývalé opoře Zbrojovky se to však nepovedlo a i v posledním domácím duelu s Barcelonou (1:4) strávil na lavičce kompletních devadesát minut.

Blažek obhajuje Vindahla: Stoprocentně je to brankář i pro Ligu mistrů, za mě je třeba lepší než Kovář

Do základní sestavy se mu tak nepodařilo proniknout ani ve čtvrtém soutěžním duelu.

Jediný dosavadní start si tak připsal uprostřed srpna ve venkovním utkání proti Betisu (1:1), v němž nahrazoval kolegu Abela Ruize v jednaosmdesáté minutě.

Další šance? PSG v Parku princů!

Jeho nový zaměstnavatel, který za něj poslal do Prahy 8 milionů euro (podle transfermarkt.com je jeho tržní cena ještě o dva miliony vyšší) je po úvodních pěti kolech LaLigy na průběžné sedmé pozici s osmibodovou ztrátou na dosud suverénní Barcu.

Další příležitost k hernímu vytížení mu může trenér Míchel Sánchez dát ve středu 18. září v Lize mistrů proti Paris Saint-Germain.

Tři dny poté se Girona představí ve Valencii a ještě do konce měsíce změří síly s Rayem Vallecano a Celtou Vigo.