čtvrtek, 25. 07. 2024
Rok 2024 už bude bez Staňka. Vrátím se silnější, slíbila po několikahodinové operaci jednička Slavie

Rok 2024 už bude bez Staňka. Vrátím se silnější, slíbila po několikahodinové operaci jednička Slavie

Jindřich Staněk bude sešívaným vicemistrům chybět nejméně půl roku. Osmadvacetiletý gólman v úterý podstoupil operaci ramene, které si poranil v posledním utkání české reprezentace ve skupině na Euru proti Turecku, a do plného tréninku se vrátí až v lednu. 


  • autor: Jan Matas
  • , vydáno: 10. 07. 2024
  • , zdroj fotky: SK Slavia Praha

Podle původních odhadů měla Staňkova rekonvalescence zabrat zhruba tři až čtyři měsíce, nakonec ale bude reprezentační brankářská jednička mimo hru ještě déle. Pražský klub prakticky vyloučil, že by se bývalý gólman Plzně stihl vrátit ještě v průběhu podzimu.

"Jindřich v úterý v Ústřední vojenské nemocnici v Praze úspěšně podstoupil několikahodinovou operaci ramene. Slávistický brankář bude mít nyní pět týdnů zafixovanou ruku a dle předpokladů se do plného tréninku zapojí až v lednu," napsala Slavia. "Vrátím se silnější. Hned, jak to bude možné, budu chtít být zpátky na hřišti a pomoct klukům," uvedl Staněk. 

Přijde Baník o svou brankářskou jedničku kvůli volání z LaLigy? O Letáčkovi uvažují nedaleko Madridu

V utkání s Tureckem 26. června na začátku druhé půle vyrazil střelu Kenana Yildize a pak zvednutím ruky marně signalizoval, že má zdravotní problém. Hrálo se dál a jeho zranění využil Hakan Calhanoglu k otevření skóre. Rodák ze Strakonic už nemohl pokračovat, utrpěl luxaci pravého ramenního kloubu a poškodil si vazy.

Od zimního příchodu z Plzně odchytal reprezentační gólman za Slavii 12 ligových zápasů a šestkrát v nich udržel čisté konto. Branku hájil také v obou duelech osmifinále Evropské ligy proti AC Milán. Pozici gólmanské jedničky za něj na podzim v druhém týmu uplynulého ligového ročníku podle všeho zaujme Aleš Mandous, nebo Antonín Kinský. Za národní celek má Staněk na kontě 13 startů.

 

další zajímavé články