čtvrtek, 05. 02. 2026
Bejlek sundala grandslamovou šampionku. V Abú Zabí zvládla největší čtvrtfinále kariéry a čeká ji skok minimálně o 29 míst!

Bejlek sundala grandslamovou šampionku. V Abú Zabí zvládla největší čtvrtfinále kariéry a čeká ji skok minimálně o 29 míst!

Český tenis má v Abú Zabí nové téma k debatě. Sára Bejlek si na turnaji WTA 500 zahrála jeden z nejlepších zápasů kariéry a poprvé v životě postoupila na podniku této kategorie mezi osm nejlepších.


  • autor: Jan Matas
  • , vydáno: 05. 02. 2026
  • , zdroj fotky: Profimedia

Skalpy dvou nejlepších hráček světa? Rybakinová je teprve čtvrtou ženou, jíž se to v Melbourne za posledních 51 let povedlo

  • Největší čtvrtfinále kariéry. Bejlek poprvé mezi osmi nejlepšími na turnaji WTA 500

  • Cenný skalp Ostapenkové. Vítězství 6:4, 6:3 nad grandslamovou šampionkou

  • Bez ztráty setu. Čtyři výhry v řadě včetně kvalifikace i hlavní soutěže

  • Výrazný posun v žebříčku. Sok o 29 míst na nové kariérní maximum, 72. místo WTA

Cestu jí nezkřížil nikdo menší než grandslamová šampionka Jelena Ostapenková, jíž Bejlek přehrála překvapivě jistě 6:4, 6:3.

Dvacetiletá Češka působí ve Spojených arabských emirátech sebevědomě od prvního míčku. Po ne úplně šťastném australském tažení se chytla ve správný moment. V Abú Zabí už natáhla šňůru čtyř vítězství, přičemž v žádném zápase neztratila ani set.

Základ úspěchu položila už v kvalifikaci, kterou zvládla s minimálními ztrátami. Proti Ovčarenkové a Paquetové povolila dohromady jen sedm gemů a v hlavní soutěži navázala drtivým výkonem proti Ashlyn Kruegerové. Američance, jež ji vyřadila na Australian Open, tentokrát nedala šanci a smetla ji 6:3, 6:0.

Osmifinále s Ostapenkovou nabídlo zpočátku jiný obrázek. Lotyška začala agresivně, rychle se dostala k brejkbolům a jako první prolomila servis. Bejlek ale reagovala bez zaváhání.

Abú Zabí v českém rytmu: Bejlek píše životní turnaj

Okamžitě srovnala krok, zklidnila hru a do konce setu už soupeřce nepovolila jedinou šanci. Rozhodující gem si vzala na returnu a šla do vedení.

Druhá sada se nesla v podobném duchu. Bejlek si vybudovala náskok, o který sice na chvíli přišla, ale klíčový moment přišel v polovině setu. Druhý brejk proti bývalé vítězce Roland Garros tentokrát už uhájila a duel dotáhla s přehledem do vítězného konce.

"Cítím se tady opravdu skvěle. Jsem spokojená s tím, jak hraju. Chci se letos posunout dál a mít lepší sezonu než loni. Zatím to jde správným směrem," citoval vítězku server tenisovysvet.cz.

Výhra nad Ostapenkovou má pro Bejlek i výrazný číselný dopad. V průběžném žebříčku WTA poskočila o devětadvacet míst na 72. pozici, což znamená nové kariérní maximum. Ve čtvrtfinále se utká buď s Britkou Sonay Kartalovou, nebo s Mexičankou Renatou Zarazúovou, která v pavouku nahradila nemocnou Belindu Bencicovou.

další zajímavé články