sobota, 22. 02. 2025
Procházka vzkazuje kritikům: Tohle je moje cesta, nechte si rady pro sebe!

Procházka vzkazuje kritikům: Tohle je moje cesta, nechte si rady pro sebe!

Jiří Procházka nikdy nehrál podle pravidel ostatních – a rozhodně s tím nehodlá začít teď. Navzdory kritice si jde svou cestou a odmítá měnit svůj styl přípravy. Proč zůstává věrný samurajské filozofii a jak vysvětluje svůj přístup k tréninku i životu?


  • autor: Petr Zajíc
  • , vydáno: 15. 02. 2025
  • , zdroj fotky: Profimedia

Cesta po zápase: Kam se Procházka ztratil?

Po náročném duelu s Jamahalem Hillem, ve kterém Procházka znovu obhájil svou pozici mezi elitou UFC, se rozhodl pro krátký únik z reality. Místo návratu do klasického tréninkového režimu se vydal na Havaj, kde nejen odpočíval, ale také hledal nové impulzy.

„Navštívil jsem Havaj, kde jsem to pořádně oslavil,“ prozradil pro CNN Prima News s úsměvem. Ale tahle cesta nebyla jen o relaxaci. Procházka přemýšlel, kudy dál, jak posunout svůj trénink a co změnit – pokud vůbec něco.

„Nechte mě na pokoji!“ – Kritika mu je ukradená

Jiří Procházka vždy trénoval jinak než ostatní. Meditace v horách, úderové drily inspirované bojovníky minulosti, specifické metody posilování. Ačkoliv tyto metody přinesly úspěchy, stále se najdou lidé, kteří jeho přístup kritizují.

Procházka ale jejich rady nebere vážně. „Sakra, nechte mě být. Tohle je můj typ tréninku, kterému věřím,“ vzkázal všem, kdo ho nabádají, aby raději „chodil do tělocvičny jako normální zápasník“.

Je přesvědčený, že jeho metoda funguje. Je to směs disciplíny, hledání vnitřní síly a naprostého soustředění.

Samurajská cesta

Jiří Procházka se od mládí inspiruje filozofií starých japonských bojovníků. Pro něj to není póza, ale způsob života. A pokud si někdo myslí, že samurajský styl je jen marketingová hra, Procházka jim posílá jasný vzkaz.

„Vytvořil jsem si roli samuraje, protože mě to baví a zajímá. Chtěl jsem jít tou cestou a stát se čestným a dobrým mužem,“ vysvětluje těm, kteří pochybují.

Jeho pohled na boj není jen o fyzickém střetu v kleci. Je to cesta sebezdokonalování, hledání klidu v chaosu a udržování disciplíny. Kdo tomu nevěří, ten podle něj nikdy nepochopí, proč dělá věci po svém.

další zajímavé články