čtvrtek, 19. 09. 2024
Čtyři ztráty servisu jsou moc. Siniaková nestačila na 74. hráčku žebříčku a potvrdila, že na ni neumí

Nejlepší osmička v Thajsku se jí týkat nebude. Kateřina Siniaková do čtvrtfinále turnaje WTA v Chua Chin, kde bylo nasazenou dvojkou, nepostoupila.

• autor: Jan Matas
  • , vydáno: 19. 09. 2024
  • , zdroj fotky: Profimedia

V odloženém utkání druhého kola podlehla Argentince Nadie Podoroské dvakrát 3:6. Se 74. hráčkou žebříčku prohrála singlová sedmatřicítka a deblová světová jednička i třetí vzájemný zápas.

Siniaková, nasazená v Thajsku jako dvojka, nezískala proti Podoroské znovu ani set a prohrála za hodinu a 32 minut. Přišla čtyřikrát o servis, soupeřku "brejkla" jen jednou. Původně měly hrát už ve středu, ale duel odložilo deštivé počasí.

Pohár Billie Jean Kingové? Češkám budou chybět nejen Vondroušová nebo Plíšková, ale i vyčerpaná Krejčíková

Česká tenistka nevyužila v prvním setu vedení 2:1 s brejkem, přišla o další čtyři hry a úvodní sadu ztratila. Pak se Siniaková držela do stavu 3:3. Prohrála však zbývající tři gamy a Podoroská zakončila duel při servisu soupeřky čistou hrou.

Argentinská tenistka se o semifinále utká buď s Američankou Katie Volynetsovou, nebo Slovinkou Tamarou Zidanšekovou.