neděle, 21. 07. 2024

Icardi se v konkurenci Mbappého, Neymara a Keana už moc neprosazuje a vyhlíží letní odchod. V úvahu přichází velký návrat


  • autor: LukasH
  • , vydáno: 28. 03. 2021

Argentinský reprezentant, ač je jeho pozice v reprezentaci komplikovaná, Mauro Icardi strávil už dvě necelé sezóny v Paris Saint-Germain, francouzské hlavní město by ale v létě mohl opustit.

Jako mladý odešel Icardi do akademie Barcelony, tam se ale naplno neprosadil a zamířil do Itálie. V dresu Sampdorie odehrál jednu povedenou sezónu a následně odešel do Interu, kde strávil šest sezón. S týmem žádnou klubovou trofej nevyhrál, dvakrát se ale stal nejlepším střelcem Serie A. To mluví o jeho kvalitách za vše. Jenže jeho kontroverzní osobnost nesnesl nový kouč Interu Antonio Conte a v létě 2019 jej poslal na hostování do Paříže. Francouzský mistr udělal po roce z jeho hostování i trvalý přestup, letos se ale Icardimu tolik nedaří, kouč Pochettino věnuje více pozornosti mladému Moisovi Keanovi. Právě to by mělo autora 122 branek v Serii A a 17 branek v Ligue 1 z francouzské metropole vyhnat. Icardi je prý rozhodnutý, že v létě Francii opustí. O jeho služby má podle všeho zájem i Barcelona, kde už dříve působil. To ale pouze v případě, že z týmu odejde Lionel Messi, což momentálně vůbec není jisté. Messi se totiž s Icardim vůbec nemusí ani v rámci reprezentace a jejich konflikt by v kabině nemusel dělat dobrotu.

další zajímavé články