sobota, 27. 07. 2024

West Ham si se Součkem v čele může zajistit záchranu, stačí neprohrát na United

• autor: LukasH
  • , vydáno: 22. 07. 2020

West Ham si může ve středu večer na půdě Manchesteru United zajistit záchranu v anglické Premier League. Tradičnímu londýnskému klubu se v poslední době daří a u výkonnostního vzestupu je i český záložník Tomáš Souček, jehož výkony anglická média i fanoušci West Hamu chválí. Pro jistotu záchrany potřebuje West Ham získat alespoň bod na půdě Manchesteru United. Ten se rovněž pyšní solidní formou, do hry však může vstoupit také faktor únavy. Zatímco West Ham odehrál svůj poslední zápas minulý pátek a jeho hráči tedy měli dostatek času na regeneraci, hráči United sehráli v neděli těžký zápas semifinále FA Cupu s Chelsea, který nakonec prohráli 1:3. West Ham na začátku července překvapivě vyhrál nad Chelsea 3:2, poté však pouze remizoval 2:2 v Newcastlu a doma prohrál 0:1 s Burnley. Opravdové výsledkové i herní zlepšení přišlo až v posledních dvou zápasech. Precizní výkon přinesl West Hamu výhru 4:0 v Norwichi, kde se čtyřmi góly prezentoval Antonio. Minulý pátek pak West Ham v přímém záchranářském souboji vyhrál 3:1 nad Watfordem, přičemž v tomto zápase se gólově prosadili Antonio, Souček a Bowen. United před nedělní pohárovou prohrou s Chelsea naposledy prohráli v lednu a jejich poslední forma v Premier League je perfektní. Svěřenci trenéra Solskjaera bojují z pátého místa o Ligu mistrů, na kterou neztrácí ani bod - na páté příčce jsou totiž pouze kvůli horšímu gólovému rozdílu. Na začátku července vyhráli United 5:2 nad Bournemouthem a poté 3:0 na půdě Aston Villy. V půlce července přišlo klopýtnutí v podobě remízy 2:2 se Southamptonem, kde bod pro hosty zachránil až v šesté minutě nastavení druhé půle Obafemi. Minulý čtvrtek United vyhráli 2:0 nad Crystal Palace a v neděli přišla výše zmíněná prohra s Chelsea. Oba týmy tedy do zápasu půjdou s obrovskou motivací - United s vidinou základní skupiny Ligy mistrů a West Ham s vidinou jisté záchrany. Kvalita je bezpochyby na straně domácích, avšak výkon West Hamu byl v posledních dvou zápasech velmi dobrý a na hráče United může ke konci druhé půle přijít únava. Proto tipujeme, že West Ham z Old Trafford s prázdnouo neodjede.

Manchester United - West Ham United, 22.7.2020, 19:00, Old Trafford