středa, 24. 06. 2026

MS ve fotbale 2026

Ancelotti s Neymarem proti Skotsku počítá. Otazník se vznáší nad Raphinhou

Brazilská reprezentace řeší před závěrečným zápasem skupiny C hned několik témat. Trenér Carlo Ancelotti po pátečním triumfu nad Haiti prozradil, že ve středečním zápase proti Skotsku by se mohl objevit v poli i čtyřiatřicetiletý Neymar. Otazník se ale vznáší nad hvězdou Barcelony Raphinhou, jenž utkání proti karibskému soupeři nedohrál.

"Góly má dávat tým, ne ty." Henry se po nečekané remíze Portugalska tvrdě pustil do hamouna Ronalda

Bývalý prvotřídní francouzský útočník a legenda Arsenalu Thierry Henry si po remíze Portugalska 1:1 s Kongem rozhodně nebral servítky a ostře zkritizoval výkon jednačtyřicetiletého Cristiana Ronalda.

Hložek burcuje před Mexikem: Máme vše ve svých rukou, stačí vyhrát

Český útočník Adam Hložek měl lví podíl na úvodní brance Michala Sadílka, radost z dobře rozehraného zápasu ale Čechům vydržela jen do penalty v závěru. Po remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou útočník nehledal výmluvy: dva ztracené body bolí, naděje na postup ale žije.

FIFA hlásí rekordní čísla, celkové maximum z roku 1994 je na dosah

Na čtyři zápasy jednoho dne přišlo dohromady 281 223 diváků. Mistrovství světa 2026 v Kanadě, Spojených státech a Mexiku překonalo třicet let starý jednodenní návštěvnostní rekord z amerického šampionátu roku 1994. Prezident FIFA Gianni Infantino označil probíhající turnaj za nejotevřenější v historii.

Nejhorší na turnaji a atentát na fotbal: kritika českého výkonu nezná hranic

Trenér Miroslav Koubek hodnotil remízu 1:1 s Jihoafrickou republikou pozitivně a kritiku odmítal. Svět ho ale neposlouchal. Bývalý útočník Watfordu Troy Deeney v americké televizi výkon obou týmů strhal a přirovnal ho k fotbalu dětí. Doma volají někteří dokonce po Koubkově konci.

Haalandovy góly roztřásly Norsko: seismografy v Bergenu zachytily vibrace fanoušků

Po osmadvaceti letech čekání se Norsko vrátilo na mistrovství světa a Erling Haaland se okamžitě postaral o nezapomenutelný večer. Dvě branky, asistence a výhra 4:1 nad Irákem. A pak přišla zpráva z Bergenu: citlivé seismografy zachytily otřesy přesně ve chvílích, kdy útočník Manchesteru City rozvlnil síť soupeře.

Postupová matematika na MS: Češi se po remíze dostali do velmi obtížné situace

Česko nedotáhlo dobře rozehraný zápas s Jihoafrickou republikou do vítězného konce a po remíze 1:1 vstupuje do závěrečného skupinového utkání s pouhým bodem. Cesta do šestnáctifinále vede prakticky jen přes výhru nad domácím Mexikem na Aztéckém stadionu.

Koubek hájí výkon i taktiku po remíze s JAR: zanďour to nebyl, mužstvo dalo ze sebe vše

Česká reprezentace vedla v Atlantě od šesté minuty, inkasovala z penalty v 83. minutě a ze zahájení světového šampionátu si připsala jediný bod. Přesto trenér Miroslav Koubek po zápase překvapil: výkon hodnotí pozitivně a mužstvo chválí. A označení zanďour odmítá vůbec přijmout.

Sadílkův gól na vítězství nestačil, JAR v závěru srovnala. Švýcarsko a Kanada si zastřílely

Slibně rozjetý zápas k vítězství nevedl. Česká fotbalová reprezentace v utkání proti Jihoafrické republice díky trefě Sadílka šla zaslouženě do rychlého vedení, nadějný výsledek ale neudržela. Soupeř v druhé půli využil zaváhání penalty, srovnal krok a po remíze obral národní tým o dva cenné body.

Messi dorovnal Kloseho, Kane Linekera. MS nabízí rekordní ofenzivu, tolik gólů po prvním kole nebylo na turnaji od roku 1958

Mistrovství světa má za sebou kompletní první kolo základních skupin a čísla naznačují, že fanoušci se rozhodně nenudí. Ve 24 zápasech padlo 75 branek, což znamená průměr 3,125 gólu na utkání. Tak vysoký střelecký průměr po úvodní sadě zápasů šampionát nezažil od roku 1958.

Fotbalový dědeček pobláznil planetu a zažívá životní explozi. Bývalý brankář Trenčína už přeskočil Dončiće a žene se za Djokovićem

Mistrovství světa píše fakt zajímavé příběhy. Jeden z nejneuvěřitelnějších se zrodil kolem brankáře Kapverdských ostrovů Vozinhy, který se během několika dnů proměnil z téměř neznámého fotbalisty v globální internetovou senzaci. Čtyřicetiletý gólman, který v minulosti působil i v Trenčíně, zažívá na sociálních sítích doslova raketový vzestup.

Kane pálil, Musa odpovídal a Anglie v osmigólové přestřelce zkrotila Chorvaty. Ghana udeřila v čase smrti, Cannavarův val padl

Další hrací den na mistrovství světa nabídl góly, drama i hrdiny posledních minut. Kane dorovnal legendárního Linekera, Musa připomněl slávistickou minulost a Anglie přežila divokou přestřelku s Chorvatskem. Ghana zase udeřila až v 95. minutě a sebrala Panamě historický bod, zatímco Kolumbie našla recept na obranu vedenou mistrem světa Cannavarem. 

Rozhodčí pod palbou. Mbappému nevěřili penaltu, Messi unikl červené

Mistrovství světa má za sebou další divoké večery, jenže místo gólů se čím dál víc řeší rozhodčí. Neodpískaná penalta po zákroku na Kyliana Mbappého a nepotrestaný skluz Lionela Messiho rozpoutaly ostrou debatu o VARu, pravidlech i ochraně největších hvězd.

Francie se rozjela až po přestávce. Mbappé rozhodl dvěma góly, Messi se předvedl hattrickem

Další hrací den mistrovství světa patří skupinám I a J. Francie zvládla vstup do turnaje výhrou 3:1 nad Senegalem, Norsko při návratu na světový šampionát porazilo Irák 4:1. Argentina přehrála Alžirsko 3:0. 

Norsko budí na MS vášně. Haalandův tým láká sázkaře, fanoušky i Netflix

Norsko hrálo naposledy mistrovství světa v roce 1998, ale teď patří mezi nejzajímavější týmy turnaje. Táhne ho Erling Haaland, sleduje ho Netflix a sázkové kanceláře ho řadí mezi černé koně šampionátu.