pátek, 03. 04. 2026
Sedmé zápasy bez gólů? Bývalí hokejisté kroutí hlavou nad obrazem extraligy

Sedmé zápasy bez gólů? Bývalí hokejisté kroutí hlavou nad obrazem extraligy

Dva sedmé zápasy, dva výsledky 0:1 a stejná otázka ve vzduchu. Jak je možné, že se v rozhodujících duelech extraligy hraje tak chudý hokej? Právě nad tím se v novém dílu podcastu Bago pozastavili i bývalí hráči.


  • autor: Petr Zajíc
  • , vydáno: 03. 04. 2026
  • , zdroj fotky: HC Sparta Praha

  • Semifinále extraligy nabídne očekávanou sérii Sparta versus Pardubice
  • Patrik Štefan považuje vývoj série za velmi těžko čitelný
  • Václav Nedorost zpochybnil gólovou produktivitu sedmých zápasů
  • Velkou pochvalu za výkony v play off sklidil plzeňský brankář Nick Malík
  • V podcastu Bago padla i otázka, zda by Malík neměl zkusit angažmá v zámoří

Série, na kterou extraliga čekala

Souboj Sparty s Pardubicemi působí jako střet, který měl dříve či později přijít. Dva kluby s nejvyššími ambicemi, dva silné rozpočty, dvě mužstva, která nemíří nikam jinam než na titul. Teď se konečně potkávají v play off a očekávání jsou obrovská.

V podcastu Bago to vystihl bývalý útočník a někdejší jednička draftu NHL Patrik Štefan. „Těším se na to, jsem hodně zvědavý,“ pronesl a zároveň připustil, že odhadnout průběh série je téměř nemožné. Podle něj může Sparta těžit z emocí a adrenalinu po těžce zvládnutém čtvrtfinále, stejně tak ale může doplatit na únavu. Pardubice naopak vstupují do semifinále odpočatější, jenže právě delší pauza někdy rytmus spíš naruší, než pomůže.

Právě v tom tkví kouzlo i napětí celé série. Papír nabízí jen obrysy, skutečná odpověď přijde až na ledě.

Dva zápasy 0:1 a pochybnosti nad stylem soutěže

Ještě než se semifinále rozjede, doznívá debata o předchozím kole. Oba sedmé zápasy čtvrtfinále skončily shodně 0:1 a to je výsledek, který podle části bývalých hráčů něco vypovídá o tváři celé soutěže.

Přímo v podcastu se nad tím podivil bývalý útočník Václav Nedorost. „Řekněte mi, jak je to možné. Je extraliga vážně tak defenzivní soutěž?“ položil řečnickou otázku. Vzápětí dodal poznámku, z níž bylo cítit, že mu podobně sevřené duely nejsou po chuti.

Spolu s tím zmínil i druhou stránku věci. Když padne jediný gól, každé vyloučení a každý sporný moment nabírá obrovskou váhu. V utkání bohatém na góly podobné situace často zapadnou. Tady se naopak rozebírají do detailu. V Bagu tak přišla řeč i na zákrok Jana Schleisse ze sedmého zápasu Plzně proti Spartě. Nedorost uznal, že šlo o přísné posouzení, zároveň však naznačil, že podobná rozhodnutí si rozhodčí umí obhájit.

Malík zaujal, Jandač zanechal silný dojem

Vedle kritiky defenzivního obrazu soutěže ale zaznívala i chvála. Především směrem k Plzni, která sice končí, jenže zanechala velmi dobrý dojem. Největší pozornost na sebe strhl brankář Nick Malík. Podle Romana Málka by měl dostat nabídku ze zámoří a zkusit další krok v kariéře. V debatě zaznělo, že mu může pomoci americké občanství, jazyk i povaha, která by v tamním prostředí nemusela mít problém zapadnout.

Pochvalu si vysloužil také zkušený trenér Josef Jandač. V podcastu zaznělo, že z mladého a nenápadně poskládaného kádru vybudoval fungující tým, který hrál živý a koukatelný hokej. Vyřazení ho podle debatérů muselo bolet, přesto se zdá, že Plzeň má na čem stavět.

Semifinále mezi Spartou a Pardubicemi tak přichází ve chvíli, kdy se extraliga zároveň obdivuje i zpochybňuje. O to zajímavější bude sledovat, jakou odpověď nabídnou právě dva největší favorité.

Já byl víc o síle, on je víc o dovednostech, říká Jágr o Pastrňákovi. Jak se dívá na Ovečkina či Crosbyho?

další zajímavé články