středa, 11. 02. 2026
Málem jsem přišel o ucho! Mikulášek popsal chvíle hrůzy v kleci

Málem jsem přišel o ucho! Mikulášek popsal chvíle hrůzy v kleci

Hlavní hřeb večera se změnil v hororovou scénu, když se očekávaná odveta zvrhla v krvavý incident, který nemá v tuzemském boji obdoby. „Málem jsem přišel o půl ucha,“ postěžoval si Václav Mikulášek a detailně popsal moment, kdy ucítil soupeřovy zuby zakousnuté do svého těla.


  • autor: Petr Zajíc
  • , vydáno: 11. 02. 2026
  • , zdroj fotky: OKTAGON MMA

  • Slovenský recidivista Pavol Vaško byl po faulu diskvalifikován.
  • Mikulášek si z klece odnesl 28 stehů a porušený nerv.
  • Rozzuřený dav se pokusil viníka zlynčovat přímo v hale.
  • Třetí vzájemný duel je možný jen bez rukavic a pravidel.
  • Požadovaná odměna za riskování zdraví startuje na milionu a půl.

Predátor, který nezná hranic

Mělo jít o sportovní zúčtování a potrestání prostořekosti, avšak realita v kleci připomínala spíše výjev z béčkového hororu. Diváci, kteří si zaplatili za galavečer Clash of the Stars 15, oněměli úžasem, když se slovenský bouřlivák rozhodl ignorovat veškerá pravidla fair play. Místo tvrdých úderů zvolil techniku hodnou pouliční rvačky a zakousl se do svého soka s takovou intenzitou, že hrozila trvalá amputace části sluchového orgánu.

Zkušený bojovník Václav Mikulášek zpočátku situaci podcenil, neboť v zápalu boje adrenalin tlumí bolest, avšak následné vteřiny ho vyvedly z omylu. „Nejdřív jsem si myslel, že to vydržím, jenže on začal normálně trhat hlavou. V tu chvíli jsem zneklidněl a bolest se stala nesnesitelnou, zřejmě mi natrhl nerv,“ popsal kritické okamžiky pro YouTube kanál Samuela Krištofiče. Šok se dostavil v momentě, kdy uviděl vlastní krev, která mu začala nekontrolovaně stékat po ruce.

Davová psychóza a lékařský maraton

Následky tohoto barbarského činu jsou děsivé. Lékaři museli postižené místo sešít osmadvaceti stehy, přičemž rekonvalescence bude komplikovaná kvůli nahromaděné tekutině, kterou bude nutné opakovaně odsávat. Poraněný nerv navíc signalizuje, že bolest jen tak neustoupí. Zatímco se zdravotníci skláněli nad krvácejícím vítězem, v hale propukl chaos. Diváci, znechucení nesportovním chováním, se pokusili vzít spravedlnost do vlastních rukou.

Slovenský agresor Pavol Vaško musel čelit hněvu davu bezprostředně po opuštění bojiště. Scény připomínající středověký lynč obletěly sociální sítě, pročež musel paradoxně zasahovat i samotný poškozený, aby situaci uklidnil. Emoce v aréně dosáhly bodu varu a ochranka měla plné ruce práce, aby zabránila dalšímu násilí, které tentokrát hrozilo mimo vyznačený prostor zápasiště.

Cena za třetí dějství

Navzdory prožité bolesti a riziku trvalých následků rodák z Bohumína myšlenku na další střetnutí nezavrhuje. Má však podmínky, které by z případné trilogie udělaly v podstatě legální popravu. Mikulášek požaduje boj bez rukavic a bez pravidel, což by eliminovalo možnost, že se soupeř schová za regule MMA poté, co je sám poruší.

Zásadní překážkou však může být finanční stránka věci. Za opětovný vstup do klece s nevyzpytatelným soupeřem žádá astronomickou sumu. „Dva miliony, tam bych začal vyjednávat. Asi bychom skončili někde na milionu a půl, za to už bych do toho možná šel,“ nadhodil cenu své kůže kontroverzní bijec, který si je dobře vědom své tržní hodnoty. Zda organizátoři na tuto hru přistoupí, zůstává otázkou, nicméně zvědavost fanoušků by takový duel jistě zaplatila.

Šampion, jenž ví, kdy odejít? "Možná je lepší skončit ve správný čas, než dopadnout jako ti, co jednou vyhrají a jednou prohrají," tvrdí Jones

další zajímavé články