- Aleš Karafiát ,
- 29. 04. 2025
Skvělé tažení Jakuba Menšíka v Madridu pokračuje! Talentovaný český tenista si v osmifinále poradil 2:0 na sety s Alexanderem Bublikem z Kazachstánu a postupuje mezi osmičku nejlepších celého turnaje.
Devatenáctiletý Menšík prozatím prožívá fantastický rok a výbornou formu potvrzuje i na antuce v Madridu, kde nadále zůstává jediným českým zástupce na turnaji kategorie Masters. V úterý nastoupil rodák z Prostějova k osmifinálovému klání proti Alexanderu Bublikovi z Kazachstánu, jehož vyprovodil z kurtu za necelou hodinu.
V první sadě se Menšíkovi dařilo držet si úspěšnost prvního servisu na 74%, což se ukázalo být klíčem k úspěchu. Oba aktéři si totiž drželi až do stanu 4:3 pro Menšíka servis, jenže v osmém gemu si český tenista vynutil na soupeři brejkbol a dokázat využít. V následné hře pak první sadu dopodával do zdárného konce a po výsledku 6:3 se ujal vedení 1:0 na sety.
Ještě snadněji to z Menšíkova pohledu vypadalo ve druhé sadě, kde už mu sice tolik nefungovalo první podání, i tak ale vyprodukoval pět es. Český teenager čelil během tohoto setu hned třem brejkbolům, těžké chvíle ale zvládl a servis si udržel ve všech případech. To se nedalo říct o Bublikovi, který si podání nechal vzít hned dvakrát. Jednou se tak stalo ve třetím gemu a následně ještě v tom sedmém. Po něm už Menšík vedl 5:2 na gemy a čistou hrou zpečetil svůj postup do čtvrtfinále.
V něm se Menšík utká s lepší z dvojice Alexander Zverev a Francisco Cerundolo. Favoritem je první jmenovaný Němec, jenž je nasazenou jedničkou turnaje. Ten z cesty naposledy odklidil domácího Alejandra Davidoviche Fokinu. Argentinský hráč si ve předchozí části poradil se svým krajanem Franciscem Comesanou.
Tak či tak bude Menšík proti vítězi tohoto klání útočit už na svou desátou výhru na turnajích Masters v řadě. Do této bilance se mu započítává i podnik v Miami, kde Menšík svým triumfem šokoval tenisový svět.