úterý, 15. 04. 2025
Krejčíková už se dostala do fáze, kdy může dělat všechno. Stihne Štrasburk a Paříž?

Krejčíková už se dostala do fáze, kdy může dělat všechno. Stihne Štrasburk a Paříž?

Barbora Krejčíková, jedna z největších postav českého ženského tenisu, se letos zatím drží mimo soutěžní dění. Od začátku sezony neodehrála jediný zápas a na kurtech, které znamenají svět, ji fanoušci postrádají.


  • autor: Jan Matas
  • , vydáno: 14. 04. 2025
  • , zdroj fotky: Profimedia

Kvitová tento týden pod vedením Vaňka dře na Spartě. Cílem je Madrid, kde už třikrát kralovala

V rámci Billie Jean King Cupu v Ostravě promluvila o tom, co ji drží stranou – a co doufá, že ji brzy zase pošle zpět mezi elitu.

„Zdravotní stav postupuje dobře, ale pomalu,“ přiznala upřímně serverem tenisovysvet.cz citovaná Krejčíková, která se stále zotavuje z problémů s bederní páteří. „Doufám, že stihnu Paříž, a kdybych stihla ještě něco předtím, budu ráda,“ dodala s lehkým optimismem.

O Paříži přitom nemluví jen tak náhodou – grandslam na Roland Garros je jejím posvátným územím, místem, kde se v roce 2021 vyšvihla mezi světovou špičku. A právě před tímto turnajem by se mohla rozehrát na antuce ve Štrasburku – turnaji, kde kdysi slavila první titul na okruhu WTA.

Tenis už hraje čtyřikrát týdně

Momentálně už může trénovat, i když zatím v omezeném režimu. „Už jsem se dostala do fáze, kdy můžu dělat všechno, doktoři mi to povolili. Postupně záda zatěžuju, tenis hraju třikrát, maximálně čtyřikrát týdně, hodinu až hodinu a půl,“ vysvětlila tenistka, která je aktuálně na 15. místě světového žebříčku.

Na zápasy se zatím dívá jen z tribuny – naposledy v ostravské RT Torax Areně, kde dorazila povzbudit týmové kolegyně při kvalifikačním klání se Španělskem. „Jsem moc ráda, že jsem tam mohla být a holky podpořit. A taky mě hodně mrzí, že nehraju,“ svěřila se.

Tenis jí chybí. A hodně. Nejde jen o fyzickou stránku – dlouhá pauza se podepisuje i na psychice. „Je smutné, že nehraju a že jsem musela vynechat tak velkou část sezony. Doufala jsem, že zranění nebude tak vážné a že rekonvalescence bude rychlejší, ale bohužel to tak není,“ řekla s lítostí devětadvacetiletá hráčka z Ivančic.

další zajímavé články