pátek, 20. 09. 2024
Australská b-girl vrací úder: Kritiku svého olympijského vystoupení bere s nadhledem

Australská b-girl vrací úder: Kritiku svého olympijského vystoupení bere s nadhledem

Australská b-girl Rachael Gunn, známá jako „Raygun“, se stala terčem posměchu po svém vystoupení na olympiádě v Paříži, kde za svůj originální styl nezískala žádné body. Přesto se brání kritikům a hájí svou kreativitu, která je pro ni na prvním místě.


  • autor: Ivo Beroun
  • , vydáno: 12. 08. 2024
  • , zdroj fotky: profimedia.cz

Poprvé v historii olympijských her se na scéně objevil breaking a s ním i australská b-girl Rachael Gunn, známá pod přezdívkou „Raygun“. Její výkon, který zahrnoval mimo jiné i originální „klokaní tanec,“ však vyvolal vlnu posměchu a kritiky. Gunn, šestatřicetiletá tanečnice, která na hrách v Paříži nezískala ani jeden bod, se rozhodla na kritiku zareagovat. „Nikdy jsem neměla v úmyslu porazit své soupeřky v jejich silových pohybech,“ uvedla Gunn pro ESPN. „To, co přináším, je kreativita, a to je pro mě nejdůležitější.“ Gunn zdůrazňuje, že všechny její pohyby jsou originální a vyjadřují její osobní styl a umění. „Kreativita je to, co mě vede. Někdy to porotci ocení, jindy ne, ale pro mě je důležité předvést své umění tak, jak to cítím,“ dodala.

Umění vs. tradiční výkony

Gunnova originální pojetí breakingu vyvolalo rozporuplné reakce. Zatímco někteří její přístup považují za osvěžující, jiní jej považují za nevhodný pro soutěžní prostředí. Nicméně hlavní rozhodčí soutěže, Martin Gilian, se postavil na její stranu. „Breaking je o originalitě a přinášení něčeho nového,“ prohlásila Gilian. Rachael Gunn, která přednáší na univerzitě v Sydney, se k breakingu dostala až ve svých 20 letech po kariéře jazzové a společenské tanečnice. Její cesta k tomuto bodu je příběhem vášně pro tanec a touhy vyjádřit se originálním způsobem.

 To nejlepší nakonec. Ondrovi nejlépe vyšel v boulderingu čtvrtý pokus a finále by mu nemuselo uniknout

I když na olympijských hrách vybojovala zlato Japonka Amy Yuasa, stříbro získala Litevka Dominika Banevic a bronz Číňanka Liu Qingyi, Gunn neztrácí naději. Australská federace jí dokonce nabídla podporu v oblasti duševního zdraví, aby jí pomohla vypořádat se s negativními reakcemi. „Dělám to, co miluji, a to je pro mě nejdůležitější,“ uzavírá Gunn.

 

další zajímavé články