- Jakub Šafka ,
- 09. 08. 2026
Pražskou Spartu čeká během aktuálního letního přestupového okna ještě několik změn. První kola Chance Ligy ukázaly, že by kádr bylo třeba ještě vyztužit, navíc je ve hře i několik odchodů. Blízko přesunu do saúdskoarabského Al Fatehu je kapitán Lukáš Haraslín, hostování s opcí řeší útočník Jan Kuchta. Vedení zamítlo odchod Johna Mercada do brazilského Vasco da Gama, ale na jih Itálie by se měl stěhovat gólman Peter Vindahl.
Dánský brankář Peter Vindahl už několik měsíců pobývá na marodce po operaci chodidla. Původní konzervativní léčba nezabrala a osmadvacetiletý gólman musel podstoupit chirurgický zákrok.
Jeho místo mezi třemi tyčemi již na jaře přebral Jakub Surovčík, který by měl dostávat herní prostor i nadále. Vindahl totiž podle italského novináře Gianluci Di Marzia v pondělí absolvuje lékařskou prohlídku v Samdorii a do janovského klubu by měl zamířit na hostování.
Vindahl poslední soutěžní zápas odehrál v polovině února proti Hradci Králové, ale už v prvním poločase musel nuceně střídat. Zpráva o jeho přesunu do Itálie je pro mnohé překvapivá, ale již během pondělí by mělo být jasno.