- Petr Zajíc ,
- 27. 06. 2026
Manchester City má v brzkých dnech pokořit historický rekord. Vykoupení záložníka Elliota Andersona z Nottinghamu Forest má vyjít Citizens na 130 milionů liber, což z něj učiní nejdražšího britského hráče. Dosavadní prvenství držel Jack Grealish, kterého před lety taktéž koupil klub sídlící na Etihad Stadium.
Oba celky jednají o transferu již několik týdnů. Podle britského listu The Daily Telegraph se majitel Nottinghamu Evangelos Marinakis pustil do tvrdého boje o podmínkách. Předmětem diskuse neměla být jen fixní částka, ale i několik bonusů.
Elliot Anderson by měl v nejbližších dnech podstoupit lékařskou prohlídku, po které bude následovat podpis smlouvy. Jelikož je právě s reprezentací Anglie ve Spojených státech na MS, lékařská prohlídka má proběhnout tam.
Třiadvacetiletý záložník dostal svolení od trenéra anglické reprezentace Thomase Tuchela svolení vyřízení přestupových záležitostí. Pro Citizens se bude jednat o nákladnou investici, která by se ale měla vrátit. Nebude ho vést už ale dosavadní kouč Pep Guardiola, ale jeho nástupce, kterým má být Enzo Maresca.