- Jan Matas ,
- 07. 06. 2026
Kevin-Prince Boateng si v Barceloně splnil nečekanou kapitolu kariéry, ale hned při prvním setkání s médii prý musel spolknout vlastní fotbalové přesvědčení. Po letech přiznal, že o Messim zalhal, a Cristiano Ronaldo na jeho slova reagoval po svém.
• Kevin-Prince Boateng hostoval v Barceloně v roce 2019
• Dříve otevřeně říkal, že jeho oblíbeným hráčem je Cristiano Ronaldo
• Podle vlastních slov mu v Barceloně řekli, že musí označit Messiho za nejlepšího
• Boateng přiznal, že na tiskové konferenci vědomě lhal
• Ronaldo na znovu objevené video reagoval smíchem na Instagramu
Greenwood může spustit přestupové domino. Arsenal čeká na vývoj kolem Álvareze
Debata Lionel Messi versus Cristiano Ronaldo už za roky vyčerpala snad všechno, co se vyčerpat dalo. Fanoušci se hádají o góly, Zlaté míče, trofeje, reprezentaci, styl hry i o to, kdo měl těžší cestu. Přesto se občas objeví drobný příběh ze zákulisí, který tuhle starou rivalitu znovu oživí.
Tentokrát se o něj postaral bývalý ghanský reprezentant Kevin-Prince Boateng. Ten v roce 2019 nečekaně zamířil na hostování ze Sassuola do Barcelony. Za katalánský klub odehrál jen čtyři ligové zápasy, ale jeho první tisková konference teď po letech dostala úplně nový význam.
Boateng totiž v podcastu Unscripted přiznal, že při příchodu na Camp Nou neřekl to, co si opravdu myslel. A důvodem měla být právě citlivost Barcelony na téma Messi a Ronaldo.
Boateng se nikdy netajil tím, že k Ronaldovi choval velký obdiv. Ještě v době, kdy hrál za Las Palmas, otevřeně řekl, že jeho oblíbeným hráčem je Cristiano Ronaldo a oblíbeným klubem Real Madrid. Jenže právě tahle minulost se mu při podpisu s Barcelonou měla okamžitě vrátit.
„Vždycky jsem říkal, že chci hrát za Real Madrid,“ uvedl Boateng. Poté popsal, co se podle něj stalo při příchodu do Barcelony. „Musel jsem lhát na tiskové konferenci, protože dva roky předtím se mě v Las Palmas ptali, kdo je můj oblíbený hráč, a já řekl Cristiano Ronaldo. A také jsem řekl, že můj oblíbený tým je Real Madrid,“ přiznal.
Podle Boatenga mu pak v Barceloně jasně vysvětlili, co se od něj očekává. „Řekli mi: tvůj oblíbený tým je Barcelona a nejlepší hráč na světě je Lionel Messi. Musíš to říct, jinak tady nemůžeš hrát, je to nemožné,“ zavzpomínal.
Na první tiskové konferenci pak přišla očekávaná otázka. Kdo je nejlepší hráč světa? Boateng odpověděl tak, jak se podle něj v dané chvíli odpovědět muselo.
„Seděl jsem tam, první otázka byla, kdo je nejlepší hráč na světě, a já řekl Lionel Messi,“ popsal. A potom přidal větu, která celý příběh rozjela znovu: „Otevřeně jsem lhal.“
Nejde o tvrzení, které by samo o sobě měnilo dějiny fotbalu. Spíš ukazuje, jak silně byla éra Barcelony a Realu Madrid svázaná s osobní rivalitou dvou největších hvězd své generace. V katalánském prostředí bylo těžké přijít jako hráč s veřejným obdivem k Ronaldovi a čekat, že to projde bez pozornosti.
Boateng navíc naznačil, že podobná situace se netýkala jen jeho. Podle něj se něco takového stalo i dalším hráčům.
Video z podcastu se po čase znovu objevilo na Instagramu a získalo velkou pozornost. Mezi desetitisíci reakcí se objevil i sám Cristiano Ronaldo. Portugalský kapitán nemusel psát dlouhý komentář ani znovu otevírat dávnou válku fanoušků.
Stačily mu smějící se emotikony.
Právě v tom byla celá pointa. Ronaldo na Boatengovo přiznání nereagoval uraženě ani velkolepě. Spíš se pobavil nad tím, že se po letech znovu ukázalo, jak zvláštní pravidla měla někdy fotbalová politika uvnitř největších klubů.
Boatengova barcelonská epizoda nakonec zůstala krátká. Ronaldo a Messi mezitím dál táhnou poslední velké kapitoly svých kariér. Portugalec povede národní tým na mistrovství světa proti Demokratické republice Kongo, Messi zase míří s Argentinou za obhajobou. Jejich rivalita už nemá každodenní sílu El Clásica, ale jak ukázal jeden starý rozhovor a pár emotikonů, stačí málo a celý internet je zase zpátky v debatě, kterou už dávno neumí ukončit.
Real Madrid chystá rekordní nákup. Tajemným Galácticem má být hvězda Bayernu