úterý, 02. 09. 2025
Velký obrat! Prekop prý míří do Slavie, Baník může získat hned tři posily

Velký obrat! Prekop prý míří do Slavie, Baník může získat hned tři posily

Mělo to být zahraniční jméno, ale nakonec se v pondělí večer všechno otočilo. Slavia sáhla po svém dlouhodobém snu – útočníku Erikovi Prekopovi. Baník za něj může získat hned tři mladé talenty, ovšem dohoda musí proběhnout bleskově. Informace v článku pochází od webů iSport.cz a inFotbal.cz.


  • autor: Jindřich Krast
  • , vydáno: 02. 09. 2025
  • , zdroj fotky: FC Baník Ostrava

Erik Prekop:
  • Věk: 27 let
  • Pozice: útočník
  • Původ: Baník Ostrava
  • Nový klub: Slavia Praha (čeká se na oficiální potvrzení)

Ještě v pondělí odpoledne se v Edenu mluvilo o Jonatanu Brautu Brunesovi či Andrési Ferrarim. Jenže večer přišel zvrat, který nikdo nečekal. Slavia znovu otevřela složku s nápisem „Prekop“ – a tentokrát už šla najisto.

Aby k přestupu došlo, musela Slavia nabídnout Ostravě kompenzaci. Do hry padla trojice mladých jmen: Ondřej Kričfaluši, David Planka a Filip Šancl. Každý z nich má svůj příběh, zpětné opce i hostování, a právě jejich souhlas je klíčem k celé dohodě.

Pokud transakce klapne, kouč Pavel Hapal přijde sice o nejlepšího střelce, ale do kabiny dostane hned tři nové tváře. Otázkou zůstává, zda se podaří stihnout všechna papírování do půlnoci, kdy se uzavírá možnost zapsat posily na soupisku Ligy mistrů.

Trpišovského jackpot?

Jindřich Trpišovský měl Prekopa na seznamu dlouhodobě. Teď se zdá, že ho konečně dostane k sobě a do útoku k Chorému a Chytilovi. Pokud Slavia skutečně stihne poslední podpisy, může se Eden těšit na posilu, po které toužil celé léto.

Pro Baník to znamená bolestnou ztrátu, ale i příležitost, příchod tří mladých hráčů, kteří by mohli tvořit budoucnost klubu. Přestupová bitva tak dostala v Česku pořádně dramatickou zápletku.

Sigma loví hvězdy ze severu Čech. Přišel křídelník Ghali, dorazit má i Beran

další zajímavé články