- Jindřich Krast ,
- 15. 07. 2025
Jose Mourinho láká Marcuse Rashforda do Fenerbahce a turecký klub je připraven zaplatit 35 milionů liber. Jenže anglický útočník má stále oči pro Barcelonu, která ho ale zatím nechává čekat. V Manchesteru United je prakticky odepsaný.
Marcus Rashford – stručně | |
---|---|
Věk | 27 let |
Aktuální klub | Manchester United |
Počet zápasů v PL | 297 |
Góly / Asistence | 89 / 42 |
Největší zájem | FC Barcelona |
Konkrétní nabídka | Fenerbahce – £35 mil. |
Marcus Rashford se ocitl na křižovatce kariéry. V Manchesteru United je na odpis, ale vytoužený přestup do Barcelony se komplikuje. A právě teď se do hry vložil jeho bývalý kouč Jose Mourinho, který by ho rád přivedl do tureckého Fenerbahce.
Podle stanice BeINSports připravuje Fenerbahce nabídku ve výši 35 milionů liber. Klub poslal zástupce do Anglie, aby jednal s United i samotným Rashfordem. Mourinho doufá v mediálně atraktivní návrat hráče, se kterým spolupracoval právě na Old Trafford.
„Jose Mourinho chce Marcuse Rashforda do Turecka,“ píše se v reportáži. Jenže zároveň přichází studená sprcha – Rashford zatím dává přednost Barceloně. Problém? Katalánský velkoklub o něj nejeví takový zájem, jaký by si útočník představoval.
Barcelona se totiž soustředí na jiné cíle, Nico Williams zůstal v Bilbau a Liverpool zatím odmítá pustit Luise Díaze. Pokud tedy nakonec Barca znovu zváží Rashforda, bude to spíš z nouze.
Rashford mezitím odmítl nabídky ze Saúdské Arábie a údajný zájem Bayernu či Juventusu zatím nepřerostl ve skutečné jednání. Aktuálně trénuje s dalšími transfer-listovanými hráči mimo hlavní kádr United – Jadonem Sanchem, Tyrellem Malaciou, Antonym a Alejandrem Garnachem.
Stejně jako Rashford, i Garnacho odmítl přestup do Saudské ligy a doufá v setrvání v Premier League, údajně má zájem Chelsea. Rashfordova čísla jsou solidní, ale rozhodně ne oslnivá. V loňské sezóně absolvoval nenápadné hostování v Aston Ville. Pokud opravdu touží po velkém restartu kariéry, možná bude muset slevit ze svých snů. Mourinho čeká, ale Barcelona možná už ne.