pondělí, 28. 10. 2024
Krejčího vstup do čtvrté sezony NBA? 11 herních minut, tři body, dvě asistence a jeden doskok

Historicky pátý Čech v NBA Vít Krejčí, jenž se nalézá na výplatní pásce Atlanty Hawks, vstoupil v nejlepší basketbalové lize světa do své čtvrté sezony.

• autor: Jan Matas
  • , vydáno: 25. 10. 2024
  • , zdroj fotky: Atlanta Hawks

Historický okamžik: LeBron James a jeho syn Bronny poprvé společně na hřišti

Čtyřiadvacetiletý následovník Jiřího Zídka, Jiřího Welsche, Jana Veselého a Tomáše Satoranského byl u domácího vítězství 120:116 nad Brooklynem.

202 centimetrů vysoký rodák ze Strakonic, jehož kroky sleduje na Instagramu necelých 48 tisíc fanoušků, odehrál celkem 11 minut čistého času a připsal si tři body, dvě asistence a jeden doskok.

Basketbalista, jenž v minulosti prošel španělskou Zaragozou i Minnesotou Timberwolves, začal první duel nového ročníku na střídačce.

Nejprve ve druhé čtvrtině zkoušel zápis za tři body, leč míč mu vyskočil z obroučky.

V poslední části vyrazil do protiútoku a v plné rychlosti zblízka přesně zakončil i přes faul soupeře a následně proměnil i trestný hod.

Jeho asistence se zrodila poté, když uvolnil pivota Onyeku Okongwua, který jeho vybídnutí zakončil efektní smečí.

Další střet čeká Atlantu již v sobotu 26. října proti Charlotte Hornets.