sobota, 05. 10. 2024
Pardubice ukončily neporazitelnost Litvínova, Třinec zvítězil nad Libercem, Sparta uspěla v Boleslavi

Pardubice ukončily vítěznou sérii Litvínova domácím triumfem 3:1, Třinec přehrál Liberec 6:3 po dramatickém průběhu a Sparta otočila zápas v Mladé Boleslavi na konečných 2:1.

• autor: Petr Zajíc
  • , vydáno: 04. 10. 2024
  • , zdroj fotky: HC Dynamo Pardubice

V osmém kole hokejové extraligy se odehrála řada napínavých zápasů. Pardubice dokázaly doma zastavit vítěznou jízdu Litvínova, když zvítězily 3:1 a ukončily tak jeho sedmizápasovou sérii bez porážky. V Třinci si Oceláři připsali důležité vítězství nad Libercem 6:3, a to i přesto, že v zápase promrhali tříbrankový náskok. Sparta pak v Mladé Boleslavi otočila zápas a zvítězila 2:1, když rozhodující gól padl v čase 59:00.

V utkání mezi Třincem a Libercem dominovali domácí Oceláři především ve druhé třetině, kdy se prosadili třikrát. Hudáček zvýšil na 3:0 z rohu kluziště a zdálo se, že je zápas rozhodnutý. Liberec však dokázal rychle odpovědět a kapitán Filippi snížil. Ve třetí třetině se hostům dokonce podařilo vyrovnat, ale Třinec se nakonec prosadil třemi góly v závěru a potvrdil své vítězství.

Sparta v Mladé Boleslavi nezačala dobře, když se domácí ujali vedení díky trefě Lakatoše. V závěru utkání však Pražané zvýšili svůj tlak a vyrovnání přišlo v 51. minutě zásluhou Kemiläinena. Rozhodující moment přišel minutu před koncem, kdy Kryštof Hrabík tečoval Formanovu střelu a zajistil Spartě cenné vítězství.

V dramatickém utkání Karlovy Vary proti Kometě Brno, které skončilo 5:4 po prodloužení, se blýskl Beránek dvěma góly, přičemž vítězný gól v prodloužení vsítil Jiskra. Olomouc doma zvítězila nad Mountfieldem HK 4:1, přičemž Silvester Kusko se postaral o hattrick.

8. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:3
Branky: 22. Addamo, 35. Sikora, 36. L. Hudáček, 57. Kundrátek, 59. Daňo, 60. Hrehorčák - 37. a 49. Filippi, 47. J. Vlach
HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:4 v prodl.
Branky: 23. a 48. O. Beránek, 10. Čihař, 40. Reunanen, 63. Jiskra - 25. a 56. Ďaloga, 9. Marcinko, 46. Flek
BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 1:2
Branky: 16.Lakatoš - 51. Kemiläinen, 59. K. Hrabík
HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 4:1
Branky: 30., 37. a 52. Kusko, 41. Fridrich - 52. R. Pavlík
HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 3:1
Branky: 32. Šustr, 49. Radil, 59. M. Kaut - 30. Pekař