čtvrtek, 03. 10. 2024
Exslávista Sima vstoupil do Ligy mistrů grandiózně. 160 minut přetavil ve 3 branky a brzy přijede na Spartu

Třiadvacetiletý senegalský reprezentant Abdallah Dipo Sima už není součástí slávistického dění více než tři roky.

• autor: Jan Matas
  • , vydáno: 03. 10. 2024
  • , zdroj fotky: Stade Brestois 29

Matějovský může o dva roky překonat Reinu a stát se nejstarším hráčem v historii Evropské konferenční ligy

Za Brighton & Hove Albion, ke kterému ho váže kontrakt až do léta 2026, ovšem v Premier League neodehrál ani minutu.

Každou z předešlých sezon totiž strávil ofenzivní univerzál na hostování na jiné klubové adrese.

Nejprve si zahrál Ligue 1 za Angers, pak skotskou Premiership za Glasgow Rangers a v tomto ročníku se ho opět týká nejvyšší francouzská soutěž, v níž obléká trikot Brestu.

Adidasem sponzorovaný rodák z Dakaru navíc poprvé nastupuje i v základní skupině Ligy mistrů, kde se mu poměrně daří.

Sima by měl za několik týdnů ohrožovat také Spartu

V prvním kole prestižní soutěže proti Sturmu Graz (2:1) zaznamenal vítěznou trefu svého mužstva a byl vyhlášen hráčem zápasu.

Hráčem utkání se pak stal také proti Salzburgu (4:0), jehož síť dokonce rozvlnil hned dvakrát.

Na půdě Champions League tak má bývalý útočný hráč druholigového Táborska bilanci tří tref během 160 odehraných minut.

Až bude jeho Brest hostit 23. října Bayer Leverkusen, příznivci na stadionu Francise-Le Blého po něm budou chtít opět gól.

Šestý listopadový den by se pak měl představit na pražské Letné proti Spartě, jíž už v minulosti dvě branky vstřelil.

P.S: Další exslávista Muhamed Tijrani se v Plymouthu zranil a manažer tamních Argyle FC Wayne Rooney nevyloučil jeho návrat zpět do Edenu. Může se tak stát, že bývalý hráč Karviné, Třince i Baníku zůstane v Championship jen na třech startech a 96 odehraných minutách bez gólové radosti.

Sedmnáct startů, 17 gólů a 15 asistencí. Messi s Miami ovládl základní část MLS a chce se zapsat do historie