pátek, 19. 07. 2024
Hlavně musím zaťukat na dřevo, že jsem zdravá, těší po hodně náročném období Krejčíkovou. V čem ji inspiruje Vondroušová?

Hlavně musím zaťukat na dřevo, že jsem zdravá, těší po hodně náročném období Krejčíkovou. V čem ji inspiruje Vondroušová?

Když Barbora Krejčíková proměnila v dohrávaném prvním kole Wimbledonu proti Rusce Veronice Kuděrmětovové mečbol, hlasitě si zakřičela. Z vítězství nad bývalou světovou devítkou 7:6, 6:7, 7:5 a úspěšného vstupu do grandslamového turnaje v All England Clubu měla radost a chce věřit, že nastartovala novou šňůru.


  • autor: Jan Matas
  • , vydáno: 04. 07. 2024
  • , zdroj fotky: Profimedia

"Ty emoce byly obrovské. Byl to zápas nahoru dolů. Měla jsem obrovskou radost, že jsem to dokázala ubojovat, protože si myslím, že jsme obě hrály na velice slušné úrovni. Jsem ráda, že to vyšlo pro mě," řekla Krejčíková.

Na Wimbledonu prošla z úvodní fáze počtvrté za sebou. Zapsala ale teprve třetí vítězství od dubna, kdy se vracela po zranění a nemoci. Přála si, aby středeční výhra symbolizovala nový začátek.

"Uvidí se v dalším zápase. Může to tak být a nemusí. Jsme na trávě, tady je to nevyzpytatelné. Jsem hlavně ráda, že se mi to povedlo. Měla jsem velice nepříjemný a těžký los. Těším se, že si tu zahraju další zápas," uvedla osmadvacetiletá hráčka z Ivančic. 

Zahrál jsem to chytře jako Medveděv nebo Djokovič, zářil po neuvěřitelném obratu Macháč. Síly má i na Safiullina

V dramatickém třetím setu nejprve proti Kuděrmětovové za stavu 5:4 zápas nedopodávala. Po dalším brejku zase začala při vedení 6:5 na servisu dvěma dvojchybami. Nakonec ale vývoj otočila a využila druhý mečbol. Vyhrála po třech hodinách a 19 minutách.

"Ani nevím, že jsem dala dvě dvojchyby. Nijak jsem to nevnímala, šla jsem míč po míči. Říkala jsem si, že teď je to můj moment. Teď, nebo nikdy. Za stavu 0:30 jsem si řekla, že do toho půjdu agresivně, odvážně, a když ten game neuhraju, tak je to 6:6 a bojuje se dál. Byla jsem ráda, že jsem pak dala první servis, ona mi to nezreturnovala," popsala Krejčíková.

O rok mladší Kuděrmětovovou porazila podruhé a ukončila proti ní sérii tří porážek. Při připomínce toho, že ruskou tenistku vyřadila minulý rok ve Wimbledonu ve 2. kole pozdější šampionka Vondroušová, se Krejčíková usmála. "Je to inspirace. Velká inspirace," podotkla.

Paříž bude pro Muchovou náplast za Roland Garros. S Vondroušovou můžeme být nebezpečné duo, straší konkurenci

V dalším kole ji čeká Američanka Katie Volynetsová. S tou se utká poprvé. "Hlavně musím zaťukat tady na dřevo, že jsem zdravá. To je základ pro to, že týden co týden můžu trénovat, připravovat se a snažit se o výsledky, než když chvilku hraju, nehraju a pak se zase vracím. Je to složité. Zatím se mi to takhle nikdy nestalo. Teď to bylo hodně náročné období," uvedla Krejčíková.

další zajímavé články