čtvrtek, 25. 07. 2024
Moje tělo stále není připraveno měřit se na nejvyšší úrovni, smutní Lehečka. Po Roland Garros a Wimbledonu vynechá i olympijské hry

Moje tělo stále není připraveno měřit se na nejvyšší úrovni, smutní Lehečka. Po Roland Garros a Wimbledonu vynechá i olympijské hry

Nejlepší tenista soudobé domácí branže Jiří Lehečka (22) přijde po únavové zlomenině obratle nejen o Wimbledon, ale i o olympijské hry v Paříži. Vítěz letošního turnaje ATP v Adelaide nehraje od začátku května, kdy odstoupil z antukového turnaje v Madridu. Jeho tělo stále není připravené odvádět stoprocentní výkony.


  • autor: Jan Matas
  • , vydáno: 20. 06. 2024
  • , zdroj fotky: Profimedia

"Ve středu byla uzávěrka nominace na olympijské hry a já se jich bohužel nezúčastním. Jsem z toho smutný," uvedl Lehečka. Po antukovém grandslamu Roland Garros přijde také o nejslavnější turnaj na trávě Wimbledon, kde loni nedohrál osmifinále. I před rokem ho zradilo zdraví.

Mezi nejlepšími čtyřiceti tenistkami světa je hned sedm Češek, blízko první padesátce je i těhotná Kvitová

Nyní navíc vzdal i snahu dostat se na pařížskou olympiádu. "Udělal jsem všechno pro to, abych měl šanci hrát, ale moje tělo stále není připraveno měřit se na nejvyšší úrovni. Doufám, že se brzy uvidíme na kurtu," dodal 25. tenista světového žebříčku, který by se rád brzy přiblížil nejlepší světové patnáctce. 

Na svém posledním turnaji v Madridu Lehečka vyřadil například držitele 22 grandslamových titulů Španěla Rafaela Nadala a poprvé se na turnaji Masters dostal do semifinále. Boj o finále vzdal po šesti gamech. Následně se potvrdilo podezření na únavovou zlomeninu bederního obratle.

další zajímavé články