Úvodní duely osmifinále Ligy mistrů lépe zvládly Real Madrid a Manchester City

• autor: pavel
  • , vydáno: 13. 02. 2024

Real Madrid a Manchester City úspěšně vstoupily do osmifinále Ligy mistrů. Bílý balet uspěl na půdě Lipska, obhájce triumfu porazil Kodaň poměrem 1:3. Úřadující šampion otevřel v Kodani skóre už v 10. minutě, kdy po přihrávce Fodena překvapil gólmana Grabaru Kevin de Bruyne. Následně hosté přišli o zraněného Jacka Grealishe a také o tempo. Překvapivě tak ve 34. minutě srovnal Magnus Mattson, který hrál za Kodaň své první soutěžní utkání. První půli přesto opanovali hosté. Po vynikající přihrávce De Bruyneho skóroval Silva. Ve druhé půli se na branku čekalo až do nastavení. Přihrávku De Bruyneho tečoval obránce Vavro přímo k Fodenovi a Grabara neměl nárok. K postupu do čtvrtfinále nakročil také Real Madrid. Ten přitom v Lipsku inkasoval už ve 2. minutě, trefa Šeška ale nebyla uznána pro velmi těsný ofsajd. O jedinou branku utkání se tak tři minuty po pauze postaral po vynikající individuální akci Brahim Díaz, který v sestavě nahradil zraněného Judea Bellinghama.