Slavia v generálce na jarní pokračování FORTUNA:LIGY smetla poslední tým slovenské ligy

• autor: pavel
  • , vydáno: 04. 02. 2024

Aktuálně druhý celek FORTUNA:LIGY se na jarní fázi naladil vítězně. V Edenu porazil poslední celek slovenské nejvyšší soutěže, Zlaté Moravce, vysoko 4:1. Původně se měla Slavia utkat s úřadujícím slovenským mistrem. Ten ale k přátelskému utkání přizval ruského soupeře a Slavia z přátelského utkání odstoupila. Místo toho tak přivítala poslední tým slovenské ligy, Zlaté Moravce. A generálka to byla poměrně jednoduchá. Už v první půli udeřili domácí třikrát, navíc během sedmi minut. Postupně se trefili Lukáš Provod, Mojmír Chytil a Václav Jurečka a prakticky bylo po utkání. V 73. minutě zvýšil na rozdíl čtyř branek střídající Ivan Schranz, za hosty výsledek korigoval taktéž střídající hráč, Marek Kuzma, který v zimě dorazil z Podbrezové. "Bylo důležité vyzkoušet si domácí prostředí. Bylo to podobné zápasům, které nás budou čekat na jaře. Hra do plné obrany, hodně ofenzivních záležitostí. Myslím, že nás to prověřilo i z hlediska presinku a hry bez míče," uvedl v rozhovoru pro sport.cz kouč Slavie Jindřich Trpišovský.