Joselu dvěma góly poslal Bílý balet do čela La Ligy

• autor: pavel
  • , vydáno: 01. 02. 2024

Real Madrid uspěl v dohrávce 20. kola na půdě Getafe a po výhře 0:2 je definitivně zpět v čele nejvyšší španělské soutěže. Dvěma góly se o posun na první místo zasloužil útočník Joselu. V dohrávce 20. kola La Ligy dostal v základní sestavě Bílého baletu příležitost Joselu a dokonale ji využil. Už v 15. minutě mu míč na hlavu ideálním centrem posadil Vázquez a gólman Soria neměl šanci zasáhnout. Dvanáct minut po pauze španělského kanonýra tentokrát fantastickým způsobem vysunul Júnior Vinícius a bylo po utkání. Sám Brazilec měl v utkání tři velké příležitosti, domácího brankáře ovšem nepřekonal. Na opačné straně ukrajinského strážce svatyně Lunina dvakrát zachránila konstrukce branky. Nejprve neuspěl Greenwood, ve stoprocentní příležitosti následně selhal i Borja Mayoral. Real Madrid tak po dohrávce jde do čela La Ligy a na druhou Gironu má po dvaadvaceti odehraných duelech dvoubodový náskok. Třetí Atlétiko ztrácí už deset bodů, stejně tak jako čtvrtá Barcelona, obhájce ligového titulu.