sobota, 27. 07. 2024

Pastrňák poprvé v kariéře inkasoval trest do konce utkání

• autor: pavel
  • , vydáno: 17. 12. 2023

Český útočník David Pastrňák v noci ze soboty na neděli gólově neřádil, místo toho poprvé v kariéře nedohrál utkání kvůli vyššímu trestu. Přijde i dodatečný distanc? David Pastrňák platí za férového útočníka, v domácím utkání proti New Yorku Rangers si ale vybral slabší chvilku. Dvě minuty před koncem druhé třetiny si totiž do rohu kluziště evidentně nejel pro puk, ale pro tvrdý hit do Ryana Lindgrena. Pasta jej trefil poměrně nešetrně a rozhodčí ihned zvedl ruku na znamení vyloučení. Tomu se rodák z Havířova divil, vzápětí ale přišlo udivení ještě větší, neboť arbitři po zhlédnutí videa vyloučili lídra Bruins do konce utkání. "Překvapilo mě to. Myslel jsem si, že to budou jen dvě minuty. Nemyslím si, že ho zasáhl do zad, ale spíše do ramena. Hráč se ale bohužel zranil a když je tam krev, má to vliv na rozhodnutí," uvedl k zákroku kouč Bostonu Jim Montgomery. Bez Pastrňáka Boston nejtěsnější vedení neudržel a s Jezdci nakonec padl 1:2 po prodloužení. Otázkou nyní je, zda pro českého kanonýra nepřijde ještě dodatečný distanc.