Irsko na svém stadionu přivítá našeho souseda ze Slovenska

• autor: jaromir
  • , vydáno: 27. 03. 2016

Maraton přátelských zápasů pokračuje v úterý dalším miniseriálem. Naši sousedé ze Slovenska cestují na „horkou“ půdu Irska. Utkání začíná ve 20:45 hodin SEČ.

PREVIEW

Oba úterní soupeři jsou zároveň také jistými účastníky letošního Mistrovství Evropy ve Francii. Irsko si ve skupině D vybojovalo třetí příčku zajišťující účast v baráži. Tam narazilo na Bosnu a Hercegovinu, přes kterou po výsledcích 1:1 a 2:0 postoupilo na červnový šampionát. Po úspěšné kvalifikaci sehrálo Irsko ještě jeden přátelský zápas. V pátečním klání proti Švýcarsku uspělo, když porazilo svého soupeře jediným gólem Clarka už ze třetí minuty. Irsko se dostalo do skupiny E společně s Belgií, Švédskem a Itálií. Slovensko si v kvalifikační skupině C vedlo skutečně velmi dobře, jelikož skončilo na postupovém druhém místě za vítězným Španělskem. Vítězné mužstvo dokonce v jednom případě porazilo, a to výsledkem 2:1. Slovensko sehrálo po kvalifikaci celkem tři přátelské zápasy. V listopadu minulého roku porazilo 3:2 Švýcarsko, o týden později přehrálo poměrem 3:1 Island. V pátek sehrálo domácí utkání s Lotyšskem, kde nepadla za celých devadesát minut ani jedna branka.

NÁZOR

V tomto zápase je papírovým favoritem Irsko, patrně pouze z důvodu domácího prostředí. Nicméně věřím, že Slovensko může být pro seveřany velice těžkým oříškem. Proto si myslím, že zápas skončí nakonec remízou.

TIP SPORTWIN.CZ: 0 – remíza