Souboj českých basketbalistek U20 proti domácím Chorvatkám má jasného favorita

• autor: Adam Tkadlec
  • , vydáno: 10. 07. 2014
  • , téma: Házená

České házenkářky do 20 let na turnaji v Chorvatsku předvedly řadu povedených výkonů a nyní je čeká možná závěrečný zápas proti domácím hráčkám. Podaří se českým holkám uspět i v souboji o postup do finále v pavouku o umístění? (9. - 16. místo) PREVIEW Playoff o umístění nabídlo ve svém prvním kole opravdu zajímavou podívanou a zejména souboj českých házenkářek proti Brazilkám stál za to. Po první půli byl stav vyrovnaný 14:14 a naše hráčky nakonec zvítězily 27:26 díky vítěznému gólu v poslední minutě zápasu. Chorvatky v prvním souboji o umístění vyhrály nad švédským výběrem 26:24. Češky mají svým soupeřkám co vracet, na turnaji se totiž proti Chorvatkám postaví už podruhé a v prvním skupinovém duelu prohrály 21:23. Sázkové kanceláře znovu favorizují domácí Chorvatky, ale první utkání naznačilo, že by se zdaleka nemuselo jednat o předem rozhodnuté utkání. Utkání začíná ve čtvrtek v 18:00. NÁZOR
O překvapení už se české házenkářky postaraly v prvním vyřazovacím kole v pavouku o udržení proti Brazilkám a ukázaly, že potenciál rozhodně mají. Domácí Chorvatky však chtějí turnaj bezpodmínečně zakončit vítězstvím před vlastními fanoušky a jsou jasnými favoritkami. Tuto roli se jim podaří naplnit a naše házenkářky tak obsadí na turnaji konečné 11. - 12. místo.

TIP SPORTWIN.CZ: Postup Chorvatsko