Bývalý útočník Sparty a reprezentant Pobřeží Slonoviny Bony Wilfried se v holandské lize znovu ukázal ve vynikajícím světle. V sobotním šlágru mezi Arnhemem a PSV Eindhoven zařídil díky dvěma zásahům cennou remízu 2:2 a po příjezdu z Afrického poháru národů se ukázal ve skvělé formě.
Bony přitom rozhodně nepřijel z Afriky v ideálním rozpoložení. Pobřeží Slonoviny totiž vypadlo na turnaji už ve čtvrtfinále a zůstalo tak za očekáváním. To na něm však nezanechalo žádné stopy a o pár dní později už znovu Bony válí v dresu Arnhemu.
Favorizovaný Eindhoven přitom v utkání dvakrát vedl, ale díky Bonymu dokázal Arnhem pokaždé srovnat. První gól vstřelil útočník z Pobřeží Slonoviny z rohového kopu, při vyrovnání na 2:2 se prosadil povedenou hlavičkou.
Bony Wilfried má díky dvěma zásahům na kontě už 18 ligových gólů a je nejlepším střelcem celé holandské soutěže. To stále vzbuzuje zájem ze strany evropských velkoklubů. O jeho služby se zajímá například Chelsea nebo West Ham.
První Bonyho gól z penalty:Druhý gól Bonyho v utkání proti Eindhovenu: