středa, 15. 10. 2025
Six Kings Slam láká tenisové hvězdy nebývalými odměnami. Hráči mohou vydělat víc než za vyhraný grandslam

Six Kings Slam láká tenisové hvězdy nebývalými odměnami. Hráči mohou vydělat víc než za vyhraný grandslam

Tenisový svět se v těchto dnech otáčí směrem k Saúdské Arábii, kde se rozehrává druhý ročník exhibičního turnaje Six Kings Slam. Ten sice není součástí oficiálního okruhu ATP, ale finanční podmínky z něj dělají akci, kterou si žádná hvězda nechce nechat ujít.


  • autor: Aleš Karafiát
  • , vydáno: 15. 10. 2025
  • , zdroj fotky: Profimedia

Turnaj startuje ve středu večer v Rijádu a představí se na něm šestice největších jmen současného tenisu – Carlos Alcaraz, Jannik Sinner, Alexandr Zverev, Taylor Fritz, Novak Djokovič a Stefanos Tsitsipas. A motivace? Vítěz bere 6 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 122 milionů korun. Pro srovnání – Alcaraz si za triumf na letošním US Open vydělal o milion dolarů méně. Wimbledon nabízí ještě nižší částku a French Open zaostává dokonce o více než 3 miliony dolarů.

Organizátoři tak dávají jasně najevo, jakým způsobem chtějí přitáhnout pozornost. Už samotná účast je oceněna 1,5 milionu dolarů (cca 30 milionů korun), což je částka, kterou si někteří hráči nevydělají ani za několik týdnů cestování po ATP Tour.

Loňský vítěz Jannik Sinner popsal tuto akci bez zbytečných kudrlinek: „Víme, kolik je tady v sázce, a byla by lež, kdybych vám řekl, že to není motivace. Každý se tady bude snažit vyhrát co nejvíc zápasů,“ řekl muž, který letos ovládl Australian Open i Wimbledon. Jenže před pár dny musel kvůli křečím vzdát svůj duel v Šanghaji a je otázka, v jaké formě se na turnaji představí.

Vše poběží na Netflixu

Ještě přímočařeji to shrnul Taylor Fritz: „Byl bych rád, kdybyste mi ukázali turnaj, kde za dva tři zápasy můžete vyhrát 6 milionů dolarů. Myslím, že jde o skvělou událost. Podobně jako v Laver Cupu proti sobě soupeří nejlepší hráči na světě,“ uvedl pro Tennis365.com. Zajímavé je, že právě Fritz byl jedním z těch, kdo v minulosti kritizovali nabitý program sezony. Američan zároveň zmínil, že podmínky, které hráči v Rijádu mají, jsou výjimečné: „Od té doby, co jsem tady, je vše úžasné. Všichni se k nám chovají velmi hezky.“

Všechny zápasy má živě vysílat Netflix a očekává se vysoká sledovanost. Program zahájí v 18:30 Fritz proti Zverevovi, následovat bude od 20:00 duel Tsitsipase se Sinnerem. Alcaraz a Djokovič vstoupí do hry až ve čtvrtečních semifinále jako nasazení hráči. Finále je plánováno na sobotu a pátek zůstává volný, aby byla dodržena regulace ATP – tedy že hráči nesmí na exhibici odehrát tři zápasy ve třech dnech po sobě.

Sinner mění priority. Paříž vynechá, místo honby za body vsadí vše na Turín

další zajímavé články