- Jan Matas ,
- 13. 10. 2025
Polská tenisová královna Iga Świąteková má za sebou další mimořádný milník. Byť tentokrát nezískala žádnou trofej, její dlouhodobou dominanci potvrzují čísla...
Po čtvrtfinálové účasti na turnaji WTA 1000 ve Wu-chanu se totiž stala druhou nejlépe vydělávající tenistkou v historii hned za legendární Serenou Williamsovou.
Čtyřnásobná grandslamová šampionka si z Číny odvezla šek na 83 250 dolarů, čímž její celkové kariérní prize money vzrostlo na 42 945 490 dolarů. Tím o zhruba 78 tisíc překonala Venus Williamsovou (42 867 364), kterou odsunula na třetí místo.
Na Serenin rekord však zatím nikdo nemá. Američanka během své kariéry vydělala 94 816 730 dolarů, tedy více než dvojnásobek současné částky polské jedničky.
Świątek tak znovu potvrdila, že patří mezi nejúspěšnější sportovkyně současnosti nejen na kurtu, ale i mimo něj. Ve Wu-chanu navíc dosáhla i dalšího zajímavého milníku.
Šlo o její 25. čtvrtfinále na turnaji WTA 1000, čímž zkompletovala „kariérní sadu“ všech elitních tisícovek. Wu-chan byl jediný, který jí dosud chyběl.
Do elitní trojky historických výdělků se přitom nebezpečně blíží i světová dvojka Aryna Sabalenková, která si semifinálovou účastí ve Wu-chanu vydělala 180 100 dolarů a s celkovou částkou 42 480 621 dolarů ztrácí na Venus Williamsovou už jen několik stovek tisíc.