- Jan Matas ,
- 02. 10. 2025
Dříve biatlonová šampionka, v současné době čím dál častěji zpěvačka. Gabriela Soukalová po konci kariéry hledá nové cesty i mimo sport a právě hudba se pro ni stává jednou z nejvýraznějších...
Už loni na sebe upozornila duetem se Štefanem Margitou „Teď budu mluvit já“, který se objevil v dokumentu Pravda se pořád vyplatí. Nešlo přitom o její první hudební pokus.
S Raegem nazpívala skladbu „Andělé“ a před lety ji bývalý manžel Petr Koukal „dotlačil“ i k tracku „STK-áčklo“, kde se objevila po boku beatboxera Nastyho. Tehdy si dokonce zkusila zarapovat, i když byl výsledek šílený.
Teď se Soukalová na hudební scéně objevuje znovu a opět po boku Margity. Ten ji přizval na své nové album „Andělé strážní“, které má necelých devětatřicet minut a kromě pětatřicetileté rodačky z Jablonce na něm hostují i Olga Lounová, Monika Absolonová, Barbora Hrzánová, Ivana Chýlková, Marta Jandová, Jitka Čvančarová či Lucie Bílá.
„Gabrielu jsem poznal díky Petru Větrovskému, který mě oslovil v souvislosti s realizací pamětního listu Hany Zagorové v podobě bankovky. V rámci její prezentace v Bratislavě mi v autě cestou vyprávěl o Gábině, o jejím vztahu k hudbě a přání nazpívat duet do dokumentárního filmu, který o ní natočil pod názvem Pravda se pořád vyplatí. Když jsem spontánně prohlásil, že ten duet s ní natočím, dlouho tomu nechtěla uvěřit,“ vzpomínal devětašedesátiletý rodák z Košic.
A k aktuální spolupráci v podobě tracku "Houpat se na vlnách" dodal: „Naše další společná skladba, tentokrát pro moje nové album, se jmenuje Houpat se na vlnách a napsali nám ji doslova na míru hitmakeři Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová,“ pochlubil se.
Margita, jenž ve své kariéře vystupoval na nejprestižnějších operních scénách světa, od milánské La Scaly, přes londýnskou Covent Garden, až po Metropolitní operu v New Yorku, tak otevřel mistryni světa dveře k dalšímu kroku v hudební branži. Bude z toho v roce 2026 i vlastní album?