pátek, 30. 05. 2025
Fotbalisté Kladna už mají jisté stříbro

Fotbalisté Kladna už mají jisté stříbro

Obrovský úspěch zaznamenali v letošní sezoně B skupiny České fotbalové ligy fotbalisté SK Kladno. Po loňském postupu z divize dokončí premiérový ročník ve třetí lize na stříbrné příčce. Druhé místo si zajistili už dvě kola před koncem ročníku.


  • autor: Aleš Karafiát
  • , vydáno: 29. 05. 2025
  • , zdroj fotky: SK Kladno

SK Kladno se na vyšší soutěž skvěle adaptovalo. Díky skvělé práci vedení klubu, trenérského štábu a také posíleného hráčského kádru prožili Středočeši velmi úspěšnou sezonu, přičemž bylo v tabulce ČFL, sk. B lepší pouze Ústí nad Labem. Liga se však stále hraje a aktuálně má většina celků odehrálo 30 z 32 duelů a Severočeši neohroženě vládnou s šestnáctibodovým náskokem. Kladenští i letos sázeli na spolupráci se společností ATT Investments, která je po celý rok podporovala v boji o co nejlepší umístění.

Středočeši o svém stříbru rozhodli především v posledních třech kolech, ze kterých vydolovali sedm bodů. Naopak jejich konkurent v boji o druhou příčku, kterým byly Zápy, vytěžil z těchto zápasů jeden jediný bod. A vzhledem k tomu, že naposled v neděli doma pouze remizoval 0:0 s Baníkem Most-Souš, mohlo Kladno slavit jistotu druhého nejcennějšího kovu.

Kladno rozhodlo o stříbru triumfem nad Českou Lípou

Kladenští totiž den předtím zvládli domácí utkání proti České Lípě, ve kterém zvítězili 2:0. Oba výběry se letos nachází na opačném pólu tabulky, a tak byli Středočeši favoritem. První půle ale nabídla vyrovnaný fotbal a hostující Arsenal ukazoval, že bude nebezpečným soupeřem a Kladno nečeká nic snadného. Nakonec se v ní ale nic podstatného neudálo, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po změně stran už ovšem přebral iniciativu kladenský tým, který postupně zrychloval tempo a utahoval smyčku. Hostující defenziva tlak poprvé podlehla v 79. minutě, kdy domácí tým zahrával rohový kop. Jeho exekuci si vzal na starost Eichler, jenž přesně našel hlavu Pospíšila a ten otevřel skóre. O šest minut později pak přišla ze strany Kladna pojistka. Zisk tří bodů podtrhl po brejkové situaci Novák. Středočeši tak před zraky 310 diváků zapsali už 18 výhru v sezoně.

Utkání se tedy pro Kladno sice nevyvíjelo dobře, nakonec však ukázalo svoji kvalitu. „My jsme přežili první poločas, kdy se nám nedařilo. Reagovali jsme na to brzkým střídáním. Do druhé půle vstoupili lepším pohybem a začali jsme na Lípu tlačit a získali jsme standardku, po které jsme šli do vedení. Autorem gólu byl Pospíšil, který se trefil hlavou. Nakonec jsme to potvrdili druhým gólem. Já jsem za vítězství rád, tím jsme prozatím na druhém místě, což je úspěch,“ hodnotil utkání trenér SK Kladno Zdeněk Hašek.

Jeho protějšek Radim Nečas si i přes porážku cenil bojovnosti svých svěřenců, kteří proti favoritovi předvedli solidní výkon: „Nás samozřejmě mrzí, že jsme prohráli 2:0. Myslím si, že jsme hlavně v první půli byli domácím důstojným soupeřem. Měli jsme tam tři šance, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhém poločase domácí zrychlili tempo, začali nás přehrávat. My jsme se drželi do prvního gólu, který padl po standardce, ten rozhodl utkání. Následovala druhá branka po brejku. Ukázalo se, že my hrajeme o záchranu a domácí jsou na druhém konci tabulky.“

Zorvan je gamechanger! Hašek vsadil na novou krev, Hložek se vrací

další zajímavé články

Gorily zavítaly na plzeňskou radnici
  • Aleš Karafiát ,
  • 23. 05. 2025
Gorily zavítaly na plzeňskou radnici