- Jan Matas ,
- 13. 02. 2025
Rozjetá Linda Nosková předvedla na turnaji WTA 1000 v Dauhá výborné výkony, její cesta ale skončila v osmifinále. Po skalpech dvou silných soupeřek se postavila světové dvojce a trojnásobné obhájkyni titulu Ize Świątek. S polskou hvězdou sváděla přes dvě a půl hodiny vyrovnanou bitvu, ve které nakonec padla po setech 7:6(1), 4:6 a 4:6.
Král všech povrchů! Alcaraz dobyl poslední pevnost a je nejmladším vítězem všech povrchů i v hale
Mladá Češka tak proti Świątek nastoupila už pošesté v kariéře a navzdory bojovnému výkonu si svou bilanci 1-4 nevylepšila. Jejich poslední střetnutí se odehrálo loni v listopadu v rámci Billie Jean King Cupu, kde Nosková byla velmi blízko vítězství, ale nakonec prohrála 6:7(4), 6:4, 5:7.
Tentokrát měla k senzaci opět blízko. Po skvělém tažení v Abú Zabí, kde došla až do semifinále, vstoupila do turnaje v Kataru ve velkém stylu. Nejprve vyřadila patnáctou nasazenou Donnu Vekićovou 6:2, 6:4 a poté si poradila i s nepříjemnou Julií Putincevovou, jíž přehrála 6:2, 6:3.
Uprostřed pracovního týdne tak měla před sebou výzvu v podobě favorizované Polky – a opět dokázala, že na ni umí zahrát. Stejně jako při jejich dvou posledních soubojích donutila světovou dvojku absolvovat tři sety.
Nosková do zápasu vstoupila sebevědomě. V první sadě si obě hráčky držely servis až do tiebreaku, kde česká tenistka naprosto dominovala a zvítězila jasně 7:1. Ani ve druhém setu se nezalekla tlaku soupeřky – po ztrátě podání v pátém gemu dokázala ihned rebrejknout, ale v sedmé hře přišla o servis znovu. Toho už Šwiateková využila a srovnala stav zápasu.
V rozhodujícím dějství Nosková předvedla bojovnost, když otočila z 0:2 na 3:2. Jenže závěr patřil polské šampionce – v devátém gemu získala rozhodující brejk a následně utkání dopodávala. Šwiateková si tak udržela neporazitelnost na turnaji v Dauhá, která trvá už od roku 2022, a ve čtvrtfinále ji čeká souboj grandslamových vítězek s Jelenou Rybakinovou.
Dvacetiletá Nosková si postupem do osmifinále zopakovala loňský výsledek a v žebříčku WTA by tak měla zůstat na třiatřicátém místě, pakliže ji tedy nepřeskočí některá ze soupeřek. O možný posun se v Dauhá stále snaží Jelena Ostapenková a Amanda Anisimovová.