- Jiří Zubík ,
- 10. 02. 2025
Liverpool kráčí vstříc titulu, ale ve stínu slávy se rýsují nevyhnutelné změny. Nad Anfieldem se stahují mraky nejistoty a léto by mohlo přinést rozloučení s trojicí ofenzivních opor – Diogo Jota, Darwin Núñez a Luis Díaz.
Sezona se vyvíjí slibně. Liverpool se drží na čele Premier League a pod vedením Arneho Slota pokračuje v úspěších, které započal Jürgen Klopp. Kromě domácí ligy bojuje klub i v Lize mistrů a Ligovém poháru, kde se chystá na finále proti Newcastlu. Přesto se v zákulisí klubu rodí zásadní rozhodnutí.
O budoucnosti některých hráčů se začíná spekulovat stále hlasitěji. A mezi jmény, která by mohla v létě opustit Liverpool, figuruje rovnou trojice útočných es.
Jota, Núñez a Díaz na odchodu?
Podle informací Anfield Watch klub zvažuje prodej Dioga Joty, Darwina Núñeze a Luise Díaze.
Není tajemstvím, že kluby ze Saudi Pro League se aktivně snaží získat evropské hvězdy. A právě Núñez s Díazem jsou jména, která by v létě mohla padnout do hledáčku bohatých arabských týmů.
Přestavba Liverpoolu pod Slotem začíná
Arne Slot v létě přebral tým téměř beze změn. Nyní ale přichází čas na vlastní vizi. Možný prodej tří útočníků by znamenal velké změny nejen v sestavě, ale i ve stylu hry.
Klíčové otázky zůstávají:
Jedno je jisté – Liverpool čeká léto plné velkých rozhodnutí. A pokud skutečně přijde o Jotu, Núñeze i Díaze, bude to přestupové okno, které změní budoucnost klubu.