neděle, 08. 09. 2024
Ve finále Prague Open si nezahraje ani jedna česká tenistka

Ve finále Prague Open se nepředstaví ani jedna domácí hráčka, i když dvě české tenistky k tomu měly našlápnuto. Jak Laura Samson, tak Linda Nosková však vypadly v semifinále.

• autor: Ondřej Hlaváč
  • , vydáno: 25. 07. 2024
  • , zdroj fotky: profimedia.cz

Jak jsme vás již informovali, Laura Samson své utkání proti polské soupeřce Magdaleně Frechové vzdala poté, co se jí znovu ozvalo svalové zranění. Talentovaná a teprve 16letá hvězdička českého tenisu vyhrála první set 6:3, ve druhém ji však Frechová porazila 6:0 a ve třetím, za stavu 4:2 pro Polku, Samson duel skrečovala.

Také ve druhém semifinále se rozhostil česko-polský souboj. Linda Nosková vyzvala Magdu Linette. Byl to tuhý boj, ve kterém Nosková sice prohrála první set 3:6, ve druhém se ale zvedla a zvítězila 6:3. O vítězce zápasu nakonec musel rozhodnout až set s pořadovým číslem tři.

V něm Linette zvítězila 7:6 a postoupila do finále Livesport Prague Open. V něm se tedy Linette coby 48. hráčka světového žebříčku WTA utká se svou krajankou Frechovou, která je 57. na světě.