sobota, 27. 07. 2024

Juventus by chtěl do čela Serie A. Proti bude ve šlágru kola AS Řím

• autor: jaromir
  • , vydáno: 24. 01. 2016

21. kolo nejvyšší italské ligy zakončí v neděli večer šlágr kola mezi Juventusem a AS Řím. Souboj celků z čela tabulky můžete sledovat od 20:45 hodin SEČ na stanici Sport 1.

PREVIEW

Domácí Juventus půjde do tohoto duelu z druhého místa s celkovým součtem dvaačtyřiceti bodů. Na vedoucí Neapol ztrácí aktuálně dva body, na třetí Inter má náskok rovněž dvou bodů. V posledních pěti ligových kolech neztratila Stará dáma ani jeden bod. Až na výhru proti čtvrté Fiorentině (3:1) porážel Juventus zejména soupeře z dolních pater tabulky. Třinácté Udinese rozstřílel poměrem 0:4, čtrnáctá Sampdoria padla sice těsně, ale přece - 1:2. Poslední Verona dostala třígólový příděl a nakonec Carpi porazil Juventus 2:3. AS Řím se po dvaceti kolech vyskytuje na páté pozici s pětatřiceti body. Na čtvrtou Fiorentinu ztrácí tři body, naopak zezadu se na něj tlačí AC Milán. AS Řím z posledních pěti ligových zápasů pouze jednou vyhrálo a čtyřikrát remizovalo. Tři body si AS připsalo v duelu s Janovem (2:0). Body si dělilo s Veronou (1:1) a také s již zmiňovaným AC Milánem (1:1). Dramatickou remízu zaznamenali Římané s Chievem (3:3), naopak bezbranková remíza se zrodila proti vedoucí Neapoli. Oba celky se letos v lize potkaly již na začátku sezony. Na konci srpna se doma radoval s těsné výhry 2:1 AS Řím. Vše rozhodl až druhý poločas, ve kterém se Řím ujal během patnácti minut dvoubrankového vedení, hosté z Juventusu pak už stačili jen snížit.

NÁZOR

Juventus má v současné době mírně lepší formu než hosté z Říma. Pokud se tedy nic zvláštního nestane, bude zřejmě slavit výhru domácí Juventus.

TIP SPORTWIN.CZ: 1 – výhra domácích